Karjeras akadēmija

Raksti un padomi par personāla vadīšanu, biznesu un karjeru

10 soļi, kā izveidot efektīvu personāla vadības stratēģiju

Neatkarīgi no tā, vai strādājat lielā vai mazākā uzņēmumā, cilvēkresursu stratēģija veido pamatu visam, ko darāt cilvēkresursu jomā. Šajā rakstā mēs sniegsim HR stratēģijas definīciju, paskaidrosim, kā HR stratēģija ietekmē ikdienas personāla praksi. Kas ir…

Lasīt vairāk...

Talantu medības jeb 5 priekšnoteikumi, kā atrast labāko darbinieku

Augstajos konkurences apstākļos aizvien izaicinošāk ir atrast augsta līmeņa profesionāļus, kuri ne tikai ir zinoši savas jomas speciālisti, bet arī spēj pielāgoties uzņēmuma kultūrai ilgtermiņā. Kopā ar personāla atlases uzņēmuma “Amrop Latvija” vadītāju Viesturu Lieģi…

Lasīt vairāk...

Elastīgā atalgojuma sistēma uzņēmumā

Elastīgā atalgojuma sistēma ir paredzēta, lai motivētu darbiniekus sasniegt labākus darba rezultātus, saņemot par to proporcionāli lielāku atalgojumu. Tieši tāpēc elastīgais atalgojums nav piemērots visām jomām, bet tikai tām, kurās pats darbinieks ar savu uzvedību…

Lasīt vairāk...

Seši veidi, kā HR tehnoloģijas var uzlabot darbinieku pieredzi

Daudzi uzņēmumi šobrīd piedzīvo organizatoriskas pārmaiņas, un cilvēkresursiem (HR) tajā ir izšķiroša nozīme. Paredzams, ka laika gaitā vadošie HR darbinieki (CHRO) un ar viņu profesionālo lomu saistītās funkcijas kļūs arvien svarīgākas uzņēmumiem un organizācijām gan…

Lasīt vairāk...

Kāpēc darbinieki brīvprātīgi aiziet no darba?

Kas liek darbiniekiem vēlēties pamest darbu? Kāpēc, ņemot vērā ekonomisko nenoteiktību un darba vides pārmaiņas, darbinieki joprojām atstāj darbu? Ko jūs, kā darba devēji, varat darīt, lai saglabātu un attīstītu savus labākos talantus? Vai jūsu…

Lasīt vairāk...

Digitālie risinājumi darbinieku atlases procesā

Darbinieku atlases procesa digitalizācijas rīku ieviešana var būt vērtīga investīcija, kas uzņēmumam sniedz pozitīvus rezultātus un atmaksājas īsā laika periodā. Tāpat šādi rīki var uzlabot arī darbinieku atlases efektivitāti, samazināt laika un resursu patēriņu un…

Lasīt vairāk...

Krīžu veidi, jeb kas iztrūkst tavos krīžu gatavības plānos?

Viens no veidiem, kā labāk izprast un pārvaldīt kādu fenomenu, ir aplūkot tā dažādās izpausmes un vienlaicīgi meklēt kopīgo. To var teikt arī par krīzēm organizācijās – mēs pārvaram tās labāk, kad apzināmies, ka līdzīgi…

Lasīt vairāk...

7 iemesli automatizēt personāla atlases procesu

Kādus ieguvumus sniedz uzņēmumam personāla atlases procesa automatizācija? IT risinājumu izmantošana personāla atlasē ļauj uzņēmumam sekmīgāk konkurēt par jauniem darbiniekiem. Tas ir īpaši būtiski apstākļos, kad darbinieku trūkums ir viens no svarīgākajiem izaicinājumiem biznesa attīstībai…

Lasīt vairāk...

Pozitīvas kandidātu pieredzes veidošanas izaicinājumi un ieguvumi

Zems bezdarba līmenis kombinācijā ar brīvo darba vietu skaita pieaugumu [1] daudzām organizācijām rada izaicinājumus talantīgu profesionāļu piesaistē. Likumsakarīgi nonākam pie nepieciešamības ieinteresēt īstos kandidātus un apmierināt viņu gaidas pret atlases un novērtēšanas procesiem ne…

Lasīt vairāk...

Vairāk nekā puse darbinieku vēlas mācīties vienīgi tiešsaistē

Neseno gadu notikumi ienesuši neatgriezeniskas izmaiņas gan darba organizēšanā uzņēmumos, gan apmācību un semināru rīkošanā. Vairāk nekā puse Latvijas kompāniju darbinieku tagad priekšroku dod attālinātiem semināriem, kamēr izglītojošo pasākumu apmeklēšanu tikai un vienīgi klātienē izvēlas…

Lasīt vairāk...

7 kļūdas no kurām jāizvairās onboarding procesā

Veiksmīga apmācību procesa (onboarding) nodrošināšana ir lielisks pirmais solis laba pirmā iespaida nodrošināšanai par savu uzņēmumu. Turklāt tas ne tikai ļaus jaunajam darbiniekam aktīvi iesaistīties darba dzīvē, bet palīdzēs arī produktivitātes celšanā. Šajā blogā esam…

Lasīt vairāk...

Straujā darba procesu digitalizācija ir mīts – tā liecina Latvijā veiktā vadītāju aptauja

Par spīti Covid-19 ieviestajām korekcijām darba ikdienā, organizācijās Latvijā digitalizācija notiek samērā gausi. Šāds secinājums izdarīts, veicot aptauju organizāciju dažādu līmeņu vadītāju vidū. No visiem dalībniekiem, tikai 17% norādījuši, ka organizācijās notikušas vai notiek pārmaiņas…

Lasīt vairāk...