Pieci padomi, kā izteikt sūdzību un gūt rezultātus … Nespēlējot “Pārmetumu Spēli”

Vai tev ir kādreiz gadījies nopirkt preci vai pakalpojumu un saprast, ka uzņēmums vai darbinieks, kurš tev to pārdeva, ir pieļāvis kļūdu? Kaut kas nebija īsti pareizi, vai ne? Katru reizi, kad kaut kas tāds ar tevi notiek saskarsmē ar apkārtējiem, tev uznāk nepārvarama vēlēšanās izteikt kādam pārmetumu. Iespējams, ka rodas vēlēšanās to darīt emocionāli, lai labāk pielec…
Tajā brīdī sākas savstarpējo pārmetumu kampaņa… kurā, lai arī cik skumji tas nebūtu, nav uzvarētāju.

Bieži mēs nonākam situācijā, kad atrodam kādā procesā vai cilvēka rīcībā nepilnības un tā ir lieliska iespēja iekrist savstarpējo pārmetumu lamatās. Tas var prasīt no tevis nelietderīgi iztērētu laiku, enerģiju, tevī var rasties negatīvās emocijas un uzkrāties stress, liekot tev justies piekrāptam un ar iedragātu pašcieņu. Tas ir pašsaprotami, ka mēs vēlamies paši izvēlēties, kā justies un kādas emocijas pavada mūs ikdienā. Arī tev noteikti nav iebildumu justies komfortabli un sakārtoti? Bieži, atskatoties uz situāciju, kurā tu juties nokaitināts, tev nākas nožēlot savus vārdus vai pat rīcību, kura notikusi emociju iespaidā.

Šeit tu atradīsi piecus ieteikumus, kuri tev noderēs izsakot sūdzību, lai neiekristu pārmetumu lamatās.

Neizsaki ātrus spriedumus
Saglabā sev laiku atdzišanai. Apstājies. Tā vietā lai izteiktu pārgalvīgu spriedumu, labāk formulē savu domu rakstiski un nākamajā dienā pārlasi rakstīto. Tu atklāsi, ka tavs iepriekšējās dienas vēstījums būtu bijis pārāk emocionāls un labākais ko tādā brīdī varētu darīt, būtu pāris reizes dziļi ieelpot, noklusēt un saglabāt mieru. Labāk ieņem neitrālu pozīciju. Ļauj atslēgties emocijām. Izsaki savu sūdzību mierīgi un konstruktīvi, saņemot mierīgu un izpalīdzīgu pretreakciju. Tas ne tikai saudzēs tavu asinsspiedienu un nervu sistēmu, bet arī ļaus īstenot projektus, kuros agrāk nācās saskarties ar pretestību.

Apsver visus iespējamos variantus un noskaidro, kuri no tiem ir sevi pozitīvi pierādījuši jau citos gadījumos.
Nekas šajā pasaulē, ne cilvēki, ne uzņēmumi nav radīti priekš tā lai izpostītu tavu dzīvi. Kļūdīties var gadīties gandrīz katrā situācijā, jo nekas, un īpaši cilvēks, nevar būt perfekts. Nemitīgi atgādini sev, ka ikviens cenšas darīt visu pēc iespējas labāk un vēlas lai viss notiktu pareizi. Tev ir tikai jāatrod kāda iespēja labot un pilnveidot procesu, lai pēc iespējas izvairītos no kļūdām nākotnē. Neuztver lietas personīgi.

Pārstāj meklēt kļūdas un mētāties ar apvainojumiem.
Pat ja kāds cits ir pieļāvis kļūdu, tev vienmēr pastāv iespēja izvēlēties kā šajā situācijā jūties tu – neviens cits, bet tikai TU radi savu pašsajūtu. Tu pats izvēlies, kā uz kuru situāciju reaģēt. Ko tu izvēlēsies? Es dodu priekšroku priekam, uz visu raugoties no mīlestības, sapratnes un piedošanas pozīcijas. Tas manu dzīvi atbrīvo no stresa un dusmām.

Pievērs uzmanību tam, ko tu esi no katra starpgadījuma mācījies un kā tas tev var noderēt nākotnē.
Katrā starpgadījumā mēs varam atrast kādu mācību. No katra starpgadījuma gūstot pieredzi tu uzkrāj spēkus un dzīves gudrību, kura tev noderēs lai pieveiktu nākotnes grūtības. Pieņem pasauli un cilvēkus tādus, kādi tie ir. Pareizā attieksme – jā, lieliski. Sagremo to. Ieelpo to ar pilnu krūti. Viņi, iespējams, nerīkojās, vai nerunāja tā kā tu uzskatīji, ka viņiem vajadzētu un tas arī nemaz nebija tik nepieciešami. Es zinu – to nav viegli pieņemt, tāpēc, sākumā ļauj tam vienkārši pasēdēt uz lievenīša. Atbrīvojies no savām dusmām un ar mierīgu prātu paskaties, ko tu no tā visa esi iemācījies un sūti domās tam cilvēkam, uzņēmumam, vai kas tas arī nebūtu, lielu paldies par gūto pieredzi.

Lai šos principus ievērotu, jāseko sev katru dienu.
Ja tev kaut kas īsti neizdodas, nenosodi sevi. Pielieto mīlestības, sapratnes un piedošanas principu pats pret sevi. Ja tev no sākuma neizdodas ieņemt vēlamo attieksmi, vienkārši notēlo, ka tev ir izdevies. No reizes uz reizi tev izdosies notēlot aizvien labāk, līdz tas kļūs par tavu ieradumu un dziļāko būtību.

Dzīvi nevar izniekot dusmām un pārmetumiem. Esi priecīgs un pacelies spārnos!