10 biežāk pieļautās kļūdas darba intervijās
Žurnāls Fortune (New York) sadarbībā ar biznesa vadības konsultāciju uzņēmumu OI Partners ir izveidojis darba intervijās biežāk pieļauto kļūdu topu un ieteikumus, kā no tām izvairīties.
Kādas tad ir biežāk pieļautās kļūdas darba intervijās?
10. Gari un plaši stāstāt, kāpēc zaudējāt darbu
Ir pieņemami pateikt, ka jūsu darbavieta tika likvidēta štatu samazināšanas dēļ, bet tūlīt pārejiet pie tā, ko jūs varat darīt šī uzņēmuma labā.
9. Liekat saprast, ka neesat ticis tam pāri
Darba intervijās cilvēki bieži izrāda, ka ir sāpināti, dusmīgi vai skumji. Tas ir normāli, ka izjūtat šādas emocijas pēc darba zaudēšanas, taču neizrādiet tās darba intervijas laikā, citādi jūs par sevi radīsiet priekšstatu, ka esat nestabils kā personība un neizprotat, kā procesi notiek biznesa vidē.
8. Humora, sirsnības un personības trūkums
Daudzi darba meklētāji ir tik noraizējušies par darba iegūšanu, ka šauri fokusējas vienīgi uz potenciālo darbu. Neaizmirstiet parādīt arī tās savas labās īpašības, kas darba devējam varētu palīdzēt likt izvēlēties tieši jūs, piemēram, humora izjūtu, sirsnību un spēju būt saprotošam. Viena no lietām, ko darba devējs vēlas noskaidrot intervijas laikā, ir tas, cik patīkami būs ar jums kopā strādāt katru dienu.
7. Neizrādāt pārāk lielu interesi vai entuziasmu
Īsi un skaidri – vadītāji meklē cilvēkus, kas ar aizrautību strādātu viņu uzņēmumā.
6. Informācijas trūkums par potenciālo darba devēju
Ir svarīgi būt zinošam par uzņēmumu, kurā pretendējat strādāt. Google apmeklējums pirms darba intervijas ir obligāts pasākums. Esiet gatavi atbildēt un arī paši uzdot gudrus un atbilstošus jautājumus par uzņēmumu. Daudzi darba meklētāji nepacenšas šajā jomā un tāpēc zaudē.
5. Pārāk daudz koncentrējaties uz to, ko gribat jūs
Koncentrējieties vairāk uz to, ko saka intervētājs. Uzmanīga klausīšanās ir svarīga, lai jūs saprastu un pēc tam izklāstītu, kā tieši jūs varat papildināt uzņēmuma komandu un ko varat piedāvāt.
4. Cenšaties „derēt visam”
Uzsveriet tās īpašības un tās lietas, ko jūs protat darīt patiesi labi, un necentieties izvērst savas kvalifikācijas izklāstu pārāk plaši. Derīgs padoms – piesakieties vienīgi tām vakancēm, kurās jūsu kvalifikācija atbilst vismaz 75% no prasītā.
3. „Ūdeņaina” intervija
Darba intervijās kandidāti bieži vien nav gatavi atbildēt uz sarežģītiem jautājumiem. Tāpēc trenējieties – sagatavojiet un izmēģiniet 90 sekunžu garu verbālu kopsavilkumu par sevi un atbildes uz iespējamiem jautājumiem.
2. Nepadariet sevi īpašu pārējo kandidātu acīs
Jums ir jāatrod un jāizceļ iemesls, kāpēc tieši jūs esat vislabākais kandidāts attiecīgajam amatam. Paskaidrojiet, kā tieši jūs varat dot savu ieguldījumu uzņēmuma produktivitātē nākamo trīs līdz sešu mēnešu laikā. Uzskaitiet savus labākos sasniegumus iepriekšējā profesionālajā darbībā.
Un kļūda Nr.1, ko pieļauj darba meklētāji:
1. Jūs neprasāt darbu
Jums ir daudz lielākas izredzes dabūt darbu, ja jūs to vienkārši paprasāt. Noslēdziet interviju ar īsu kopsavilkumu par to, ko varat dot šim uzņēmumam, un lūdziet iespēju to pierādīt.
Avots: Prakse.lv