WorkingDay pētījums: “iekārotākais” darba devējs Latvijā ir “Latvijas Mobilais Telefons”

 1. gada 1. martā.

Ir noslēdzies ikgadējais pētījums „Iekārotākais darba devējs”. Par 2017. gada TOP10 iekārotākajiem darba devējiem pētījuma dalībnieki atzinuši:

 1. Latvijas Mobilais Telefons
 2. Swedbank
 3. Lattelecom
 4. Latvijas Valsts meži
 5. Air Baltic Corporation
 6. Accenture Latvijas filiāle
 7. Latvijas Banka
 8. Latvijas Gāze
 9. SEB banka
 10. Draugiem

Pētījums tiek veikts jau 11. gadu, kas rada iespēju izsekot atsevišķu uzņēmumu reputācijas izmaiņām darba tirgū jau sākot no 2007. gada.

Šogad pētījums „Iekārotākais darba devējs” tiek veikts sadarbībā ar labdarības projektu „Taureņa efekts”, kura mērķis ir palīdzēt integrēties sabiedrībā un darba tirgū bērnu namos uzaugušiem jauniešiem. Par katru aizpildīto pētījuma anketu „WorkingDay Latvia” ziedo 0.5 eiro šim labdarības projektam. Tiek plānots rīkot Pieredzes dienas „iekārotāko” darba devēju uzņēmumos, kas radīs jauniešiem padziļinātu priekšstatu par darbu dažādos Latvijas lielākajos uzņēmumos un sekmēs profesijas un studiju virziena izvēli.

Aptauja notika internetā, piedāvājot aizpildīt anketu: https://www.workingday.lv/darbadevejs2017/

Respondentiem tika lūgts norādīt piecus svarīgākos faktorus, kas ietekmē darba devēja izvēli un izvēlēties piecus uzņēmumus, kuri, viņuprāt, ir labākie darba devēji – novērtējot tos pēc izvēlētajiem kritērijiem. Tas ļauj ne tikai novērtēt darba devēja popularitāti darba tirgū, bet arī atspoguļo uzņēmuma, kā darba devēja, tēlu.

Pētījumā piedalījās 1424 dalībnieki – attiecīgi, „WorkingDay Latvia” ziedos labdarības projektam „Taureņa efekts” 712 eiro.

Pētījums „Iekārotākais darba devējs” tiek veikts vienpadsmito gadu un tiks veikts arī turpmāk.