Pētījums: kādā birojā pēc pandēmijas vēlētos atgriezties darbinieki?

Biroju dzīvē ir sākusies jauna ēra, kurā cilvēku labbūtība un produktivitāte, kā arī fleksibilitāte un zaļums it visā kļuvuši par galvenajām tendencēm. Ir jau skaidri zināms, ka absolūts vairākums jeb 90% darbinieku pēc ilgstošas mājsēdes un attālinātā darba vēlas atgriezties birojos – to apliecina arī biroju kompleksa “VERDE” īstenotais pētījums. Taču, kā ir mainījušās cilvēku prasības pret darba vidi un kāda vecuma darbinieki ir visprasīgākie?

No mūsdienīgas darba vides sagaida šķietami pašsaprotamo, bet ne visur pieejamo

Lūgti raksturot mūsdienīgu biroju, darbinieki kā svarīgākos norādījuši šķietami pašsaprotamus parametrus – labu ventilācijas sistēmu (81%), labu apgaismojumu (79%) un ergonomiski iekārtotas darba vietas (69%). Savukārt 62% aptaujāto kā būtiskus akcentē nokļūšanas apstākļus – vieglu biroja sasniedzamību un iespēju novietot auto darba apkārtnē.

Visprasīgākie ir darbinieki vecumā līdz 30 gadiem

Prasības pret biroju un darba vidi atšķiras atkarībā no darbinieku vecuma – kā visprasīgākā auditorija izceļas darba tirgū tikko ienākošie jaunie darbinieki vecumā līdz 30 gadiem. Viņi biežāk kā darbinieki norāda, ka mūsdienīgā birojā jābūt kafijas stūrītim – tas ir svarīgi 65% gados jauno darbinieku, tikmēr darbiniekiem virs 30 gadiem tas nav tik būtiski. Darbiniekiem, kas jaunāki par 30 gadiem, izteiktāka kļuvusi arī vēlme pēc daudziem telpaugiem un zaļumiem (46%) un gandrīz trešdaļai jauno darbinieku (29%) svarīga ir plaša un apzaļumota terase atpūtai un darbam ārā.

Jaunākie respondenti vecumā no 18-30 gadiem norādījuši, ka vēlētos arī ērti iekārtotas darba vietas ārā (27%), velo novietni (46%) un elektroauto uzlādes iespējas (21%). Jaunie darbinieki arī biežāk atzīmē, ka modernam birojam būtu jāatrodas jaunbūvē ar ilgtspējīgu un videi draudzīgu arhitektūru. Savukārt 30-39 gadus vecie darbinieki vidēji biežāk akcentē nepieciešamību pēc autostāvvietas (71%) un mūsdienīga biroju telpu interjera (54%).

Kādi ir darba devēja ieguvumi?

Viena no darba devēju prioritātēm ir nodrošināt darbiniekiem atbilstošu un mūsdienīgu darba vidi un labsajūtu, kas uzlabos darbinieku sadarbību, ļauj efektīvāk organizēt laiku un veiksmīgāk darboties komandā. Funkcionāla un aktivitātēs bāzēta darba vide fokusējas uz atsevišķu darbinieku un visas komandas rezultātiem, nodrošinot elastīgus un ikvienam piemērotus darba apstākļus.

 

*Biroju kompleksa “VERDE” pētījums sadarbībā ar “OMG Snapshots” īstenots 2021.gada decembrī,