Mākslīgais Intelekts un kā veidot karjeru šajā nozarē

Mākslīgais intelekts (AI) var šķist kā tāla nākotne no zinātniskās fantastikas filmas. Tomēr šī joma jau gadiem ilgi paplašinās arvien vairāk un vairāk. Pēdējā laikā mākslīgais intelekts ir nonācis uzmanības centrā vairāku nozīmīgu sasniegumu dēļ, kā piemēru var minēt augstas kvalitātes satura veidošanu un programmēšanu.

Jūs, iespējams, esat dzirdējuši, ka mākslīgais intelekts apdraud noteiktas darbavietas.

Piemēram, mākslīgais intelekts varētu būt pietiekami prasmīgs, lai veiktu pamata datu ievades uzdevumus. Lai gan AI varētu racionalizēt uzdevumus, ko cilvēki agrāk veica, tas arī rada jaunu jomu, kurā darbiniekiem ir jāpārvalda un jāvada tehnoloģija.

Šis varētu piemērots laiks, lai sāktu pilnveidot savas zināšanas, ja jūs interesē karjera mākslīgā intelekta pārvaldes jomā, jo pēdējos gados, šķiet, ka ar mākslīgo intelektu darbināmu rīku daudzums ievērojami pieaug. Apskatīsim, kā jūs varat labi apgūt šo nozari.

Šis ir īstais laiks, lai sāktu plašāk apgūt MI iespējas un, ja ir interese, sāktu strādāt un veidot karjeru šajā jomā. Pieprasījums pēc darbiniekiem, kuri pārzina mākslīgā intelekta rīkus un šo interesanto tehnoloģiju mūsu sabiedrībā pieaugs.

VAI TU ZAUDĒSI DARBU MĀKSLĪGAJAM INTELEKTAM?

Nav vienas atbildes uz šo jautājumu. Skaidrs ir tas, ka cilvēks var gan zaudēt darbu MI dēļ, gan būt ieguvējs.

Mākslīgais intelekts noteikti spēsi aizstāt cilvēku dažādos ikdienas darbos, piemēram, varētu samazināties nepieciešamība pēc datu ievades speciālistiem, tāpat arī dažādiem analītiķiem un satura veidotājiem.

Tāpat arī varētu zust nepieciešamība pēc daudz un dažādiem darbiniekiem ražošanas sektorā. Tā vietā būs nepieciešami 1 vai 2 cilvēki, kuri uzraudzīs iekārtas, kuras darbojas ar AI palīdzību.

Bet Tu būsi arī ieguvējs. Ja iemācīsies strādāt ar mākslīgā intelekta rīkiem, spēsi tos izmantot savā darba vidē, tad tava vērtībā kā darbiniekam tikai pieaugs. Un tu spēsi aizstāt darbiniekus, kuri neizmanto mākslīgo intelektu.

Kā piemēru varam minēt sociālo mediju menedžeri. Ja Tu savā ikdienā neizmantosi mākslīgo intelektu, cits, kurš to izmantos, atņems tev darbu.

KĀ SĀKT KARJERU ŠAJĀ NOZARĒ?

Mākslīgais intelekts ir aizraujoša, jauna nākotnes darba iespēja. Ja vēlaties veidot karjeru mākslīgā intelekta jomā, šeit ir daži soļi, ko var veikt, lai to īstenotu.

Uzlabo tehniskās spējas

Mākslīgais intelekts nenoliedzami ir uz tehnoloģijām balstīta joma. Ja apsver iespēju veidot karjeru mākslīgā intelekta jomā, tev, visticamāk, būs jāpilnveido savas tehniskās prasmes.

Tomēr ar tehniskām prasmēm ne vienmēr pietiek. Labākie kandidāti darbam, kas saistīts ar mākslīgo intelektu, ir tie, kuriem ir pieredz ar dažādiem projektiem, kuros jau kādreiz ticis ieviests mākslīgais intelekts un kurā ir problēma, ko mākslīgais intelekts var atrisināt.

Piemēram, cilvēki ar pieredzi mākslīgā intelekta jomā un veselības aprūpē varētu būt ideāli piemēroti ar mākslīgo intelektu saistītiem darbiem veselības aprūpes nozarē.

Iemācies pamatus

Internetā ir plaši pieejami dažādi bez maksas un maksas materiāli, kurus vari izmantot, lai iemācītos visu par šo jomu.

Arī grāmatu lasīšana par mākslīgo intelektu būs lielisks veids, kā attīstīt zināšanas, bet jāņem vērā, ka tā ir strauji augoša industrija, līdz ar to ar grāmatām varētu būt par maz.

Tāpēc ir dažādi kursi, kuros vienmēr ir iespējas iemācīties pašu aktuālāko un jaunāko.

Viens no vispieprasītākajiem amatiem šobrīd ir “Artificial Intelligence Developer” kura alga mēnesī uz rokas var sasniegt pat 20 000 EUR. Kāpēc tik daudz? Jo vienkārši šādu programmētāju ir maz un uzņēmumi ir gatavi maksāt lielu naudu, lai tikai tāds darbinieks būtu viņu uzņēmumā.

Uzlabo savas darba spējas

Kā minēju iepriekš, ja tavs darbs ir tāds, kurā ir iespējams izmantot kādus mākslīgā intelekta rīkus, apgūsti tos. Savādāk tevi aizstās cits darbinieks, kurš to izmanto.

Ir daudz un dažādi rīki, ko vari izmantot savā ikdienā, it īpaši, ja strādā ofisa darbu. Praktiski katrai nozarei ir iespējams atrast izmantojamu mākslīgā intelekta rīku.

Mārketingā, grāmatvedībā, programmēšanā, projektu vadībā, it visur.

Piemēram, daudzi uzņēmumi vairs nepērk rakstu veidošanas ārpakalpojumus. Kāpēc? Jo ir pieejami dažādi rīki, kas ļoti augstā līmenī ģenerē rakstus par uzdoto tēmu. Uzņēmumā ir viena persona, kura atbild par šo rīku un veido sociālo tīklu saturu, bloga rakstus, visu, kas ir nepieciešams.

Un saturs ir augstā kvalitātē un neviens nepateikt, ka to sarakstījis robots nevis cilvēks.

TĀ IR NĀKOTNE

Mums ir jāpieņem tas, ka mākslīgais intelekts ir ieradies uz palikšanu. Tas nekur neizzudīs un tā ir mūsu nākotne.

Vai nu mēs tam attīstāmies līdz, vai nē, bet otrajā gadījumā, visticamāk, tiks zaudēts darbs.

Attīstām sevi un esam gudrāki katru dienu!

Avots: espati.lv