Kā no jauna iemīlēties savā darbā?

Neatkarīgi no tā, kādu darbu darām, pavisam iespējams, ka sanāk zināmā veidā mainīt savu attieksmi pret to – kad notiek kaut kas sliktāks. Dusmu vadīti, mēdzam pačīkstēt, ka nemaz tik ļoti savu darbu nemīlam, bet, kad atkal darbs piespēlē kādu pozitīvu notikumu, dzīve atkal iespīd saule. Tomēr ir arī gadījumi, kad saulainās dienas sen jau vairs nav manītas un krāsas darbā kļūst arvien pelēcīgākas, arvien drūmākas. Kā iemīlēties savā darbā no jauna?

Apgūstiet kaut ko jaunu

Garlaicība darbā patiesi var ietekmēt to, cik ļoti tev patīk sava nodarbošanās. Tev nav absolūti nekādas motivācijas, nekāda izaicinājuma, tāpēc arī darba diena šķiet visai garlaicīga.

Ja pazudusi jebkāda interese, centies ieviest savā ikdienā kaut ko nebijušu, piemēram, iemācoties kaut ko jaunu vai attīstot savas zināšanas kādā konkrētā lauciņā. Iespējams, ir kāds projekts, kurā vari piedalīties, saglabājot savus esošos pienākumus, vai kādi kursi, kuri ļaus būt vēl kompetentākam pašreizējā amatā.

Ieviesiet ikdienā izmaiņas

Dažkārt pat vismazākās izmaiņas spēj darba dienu padarīt daudz labāku. Ja viss sāk šķist pārāk ierasts un zināms, iespējams, lai atsvaidzinātu dienas ritējumu, pietiek tikai nedaudz pārkārtot savu darba galdu. Varbūt jums ir iespēja samainīties ar kādu kolēģi ar darbavietām – izmantojiet to! Dažkārt vien cits blakussēdētājs var ieviest pozitīvas izmaiņas ikdienā.

Ja darba specifika ļauj, pamainiet savu ikdienas rutīnu. Centieties katru dienu neatkārtot ierasto darba kārtību, bet pavariēt ar saviem darbiem, pamainot ierasto secību.

Paņemiet pauzīti no darba

Dažkārt sajūta, ka nemīlam savu darbu, piezogas tad, kad esam jau teju izdeguši. Šādā gadījumā vislabākais variants ir paņemt pauzīti. Paņem atvaļinājumu, kārtīgi atpūties un atslēdzies no darbiem. Pastāv varbūtība, ka tev savs darbs patīk, tomēr ikdienas nogurumā un darbu jūrā to vienkārši nespēj pamanīt.

Izmantojiet visas iespējas, ko sniedz darbs
Runājot par atvaļinājumiem un citiem labumiem, iespējams, ka esat pat palaidis garām, cik daudz gan jūsu darbavieta spēj piedāvāt. Atnākot strādāt uz jaunu vidi, viss, ko vēlējāties, bija vien iederēšanās, ieskriešanās un zināmas rutīnas izveidošana. Tajā brīdī vēlējāties izslēgt visu apkārtējo pasauli un koncentrēties tikai uz savu darbu.

Tomēr, kamēr cītīgi strādājāt, iespējams, palaidāt garām citas lieliskas iespējas, ko piedāvā darba devējs. Kādu kursu vai pasākumu apmeklēšana, iespējams, tavs darbs dod iespēju jau savlaicīgi padomāt par vecumdienām – izmantojiet visas iespējas, nekautrējieties!

Padomājiet par ārpusdarba aktivitātēm

Dažkārt tieši dažādi citi darbiņi un ar pašreizējo darbavietu nesaistītas nodarbes spēj likt atkal no jauna iemīlēt vecās vērtības. Ja jums ir kāda aizraušanās, kaislība – īstenojiet savus sapņus! Iespējams, jūs nespējat būt laimīgs, jo darbā visu laiku prātojat par saviem nepiepildītajiem sapņiem. Līdzko šis lauciņš būs aizpildīts, arī pārējā pasaule šķitīs gaišāka.

Saprotiet – kāpēc

Kad esam ieslīguši ikdienas rutīnā, varam aizmirst atbildi uz būtiskāko jautājumu – kāpēc. Kāpēc no rīta vispār ir jāceļas? Kāpēc jāiet uz darbu? Un kāpēc gan mums tas vispār ir jādara? Ja esat pazaudējis atbildes, tās vajadzētu pēc iespējas ātrāk atrast.

Ja vairs nejūtat savās darbībās nekādu dziļāku jēgu, tad motivācija var būt diezgan niecīga. Kad sapratīsiet sava darba cēlos mērķus, būs daudz vieglāk strādāt un, iespējams, iemīlēt savu nodarbošanos no jauna!

Koncentrējieties uz to, kas jums patīk
Ikvienam no mums darbā ir tādas lietas, kas mums patīk, bet ir arī tādas, kuras jāizdara vien ķeksīša pēc un tāpēc, lai tas būtu padarīts, bet nekādu dižo prieku tas gan nesagādā. Šādus darbiņus, ko nespējat iemīlēt, labāk neatstājiet uz pēdējo brīdi. Kaut arī sakostiem zobiem, tomēr centieties tos padarīt. Lai pēc tam ar prieku un lielu enerģiju ķertos pie tīkamajiem darbiem.

Padomus sniedz “The Everygirl”.