Izveidots Latvijas darba devēju vakanču portāls Ukrainas iedzīvotājiem

Reaģējot uz dažādu Latvijas uzņēmumu vēlmi aktīvi piedāvāt darbu Ukrainas iedzīvotājiem, stratēģiskās cilvēkresursu un komunikāciju vadības konsultāciju uzņēmums “ERDA”, Latvijas Eksportētāju asociācija “The Red Jackets” un inovāciju vadības uzņēmums “Helve” izveidojuši vienotu Latvijas darba devēju vakanču portālu, informēja uzņēmumu pārstāvji.

Šajā vakanču portālā regulāri tiks apkopota informācija tikai par tām vakancēm, kuras uzņēmumi piedāvā Ukrainas iedzīvotājiem darbam Latvijā vai attālināti.

Informācija par apkopotajām vakancēm Ukrainas iedzīvotājiem tiks publicēta vienotajā darba meklēšanas platformā “https://ukrainetolatvia.teamtailor.com/jobs“.

Pēc konsultācijām ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA), Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un citām atbalsta organizācijām noskaidrots, ka palīdzība darba meklējumos šobrīd primāri nepieciešama divu veidu darbiniekiem – Ukrainas iedzīvotājiem, sievietēm ar bērniem, kuras iebraukušas Latvijā un, visticamāk, meklē īslaicīgu un nepilna laika darbu vai arī tiem Ukrainas iedzīvotājiem, kuri palikuši Ukrainas karadarbības neskartajās pilsētās un darbu var veikt attālināti.

“ERDA” vadītāja Pārsla Baško norāda, ka ideja par vienotu vakanču portālu, kurā tiks apkopotas tikai Ukrainas karā cietušajiem iedzīvotājiem pieejamās darba iespējas radās, redzot uzņēmumu gatavību un vēlmi iesaistīties, lai sniegtu atbalstu arī nodarbinātības jautājumos. Paredzēts atbalstīt arī uzņēmumus, skaidrojot un izglītojot, lai darba iespējas tiktu pielāgotas atbilstoši Ukrainas cilvēku pašreizējām iespējām.

Platforma, uz kuras bāzes izveidots vienotais vakanču portāls ir starptautiskās darbinieku piesaistes platformas “Teamtailor” dāvinājums uzņēmumam “ERDA”, kas praktiski administrēs uzņēmumu pieteiktās vakances, kopā ar domubiedriem nodrošinot, ka par šo vietni uzzina gan uzņēmumi, gan Ukrainas cilvēki, kuriem nepieciešama palīdzība. Līdzīga iniciatīva šobrīd īstenota arī Zviedrijā.

Vakanču portālā angļu, ukraiņu, krievu un latviešu valodās būs pieejama gan informācija par aktuālajām darba iespējām Ukrainas iedzīvotājiem, gan cita praktiska informācija par darba iespējām Latvijā.

Latvijas Eksportētāju asociācijas “The Red Jackets” izpilddirektore Līva Stūrmane informē, ka “The Red Jackets” iesaistās vakanču portāla veidošanā ar mērķi palīdzēt Ukrainai un tās iedzīvotājiem atrast pilnvērtīgas darba iespējas Latvijā.

Stūrmane norāda, ka šis ir ātrākais un šobrīd efektīvākais veids, kā, izmantojot brīvprātīgos resursus un uzņēmumu gatavību gan piedāvāt darbu, gan dalīties ar šo informāciju komunikācijas kanālos, vienlaicīgi iespējams sasniegt maksimāli plašu cilvēku loku.

 

Autors
TVNET/LETA