Iemācies “Kamenes Likumu”!

Vai tu no rīta pamosties entuziasma pilns un dzīvespriecīgs? Vai arī tu dodies uz darbu ar bailēm un nepatīkamu satraukumu? Ja tavs darbs sūc ārā no tevis dzīvību, ir pienācis laiks pārskatīt savu dzīvi un nodarbošanos. Ja tu jūti, ka kāds vecs, nepiepildījies sapnis ir joprojām vilinošs un nepamet tevi – ir pienācis laiks tam pievērsties un pieņemt likteņa izaicinājumu. Sāc ar to, ka lai labāk izprastu virzienu, kurā uzsākt pārmaiņas, uzdod sev sekojošus jautājumus:

– Kas ir tas, kas tevi notur esošajā darba vietā, pat neskatoties uz to, ka tu esi ar to neapmierināts?
– Kādas iemaņas un talantus tu šobrīd neizmato?
– Kādus sapņus tu esi apbedījis tikai tāpēc, ka tie nav bijuši praktiski?
– Kā varētu izskatīties tavs sapņu darbs? – Ko tu esi gatavs upurēt lai īstenotu savu sapņu darbu?

Sāc jau šodien!

Situācijas izvērtēšana
Sāc ar savu zināšanu un talantu izvērtēšanu. Izveido sarakstu, kurā uzskaiti visas lietas, kurās tu savā dzīvē esi guvis panākumus, jebkā izcēlies un bijis pārāks par citiem. Tālāk, uz tās pašas lapas, pretī sarakstam, uzzīmē tabulu ar trijām kolonnām. Pirmā kolonna ir Patreizējais darbs. Uzvelc krustiņus pretī tām iemaņām, kuras tu pielieto patreizējā darbā. Nākošā kolonna sauksies Prieks un dzīves jēga. Tajā atzīmē visas iemaņas, kuras pielietot tev sagādā prieku un piepilda tavu dzīvi ar saturu, padara to nozīmīgu. Šeit atzīmē arī tās iemaņas, kuras tu nepielieto patreizējā darbā. Trešā kolonna sauksies Sapņu Darbs. Tajā atzīmē tās iemaņas un prasmes, kuras tu vēlies pielietot savā Sapņu Darbā. Kamēr tu veido šo sarakstu, tev var nākt prātā jaunas iemaņas, kuras tu neesi pievienojis sarakstam. Pievieno tās. Veidojot šo sarakstu tev var rasties idejas par to kas varētu būt tavs Sapņu Darbs. Veic piezīmes, lai vēlāk pie tā varētu atgriezties.

Sapnis
Pārdomā, vai kādu sapni tu neesi apbedījis tikai tāpēc, ka tas nav bijis pietiekoši praktisks. Sapņi var piepildīties tika tad, ja tu saglabā vēlmi tos piepildīt. Atrod savu aicinājumu. Mīli savu dzīvi. Iedvesmo sevi. Tu šo dzīvi dzīvo pēdējo reizi. Šī ir tava unikālā iespēja nodzīvot to saskaņā ar savu aicinājumu. Dzīves aicinājums bieži dzimst no kāda spilgta emocionāla pārdzīvojuma. Šāds pārdzīvojums var radīt vēlmi palīdzēt cilvēkiem, kuri ir nonākuši līdzīgā situācijā.

Kā tu vari būt noderīgs?
Katrā sapnī slēpjas kāds pakalpojums. Iztēlojies, kā tu vari kalpot citiem, liekot lietā savas iemaņas un talantus. Kādas sabiedrībā vai biznesā pastāvošās problēmas tev rūp? Vai tu kādreiz esi vēlējies kaut ko mainīt? Tie ir galvenie atspēriena punkti definējot savu aicinājumu.

Dari to kas sagādā tev prieku
Lai pilnvērtīgi varētu kalpot citiem, pirmkārt, mums ir jādara tas, kas sagādā mums prieku. Tāpēc, dari to kas tev patīk un tu sapratīsi, ka tu uzkrāj iemaņas un zināšanas, kuras tev ļaus būt noderīgam nākotnē. Un dažkārt jau pietiek ar to ka tu apzinies, ka ja tu dari kaut ko kas tev sagādā prieku, pat ja tas nav noderīgs sabiedrībai, jau pasaule kļūst nedaudz skaistāka. Jo no tā pasaulē ir nedaudz vairāk prieka.

Padari to uzskatāmu
Materializē savu sapņu darbu kādā konkrētā darbībā. Uzraksti sava sapņu darba aprakstu. Pieraksti savu aicinājumu savā dienasgrāmatā. Pastāsti saviem draugiem par savu sapņu darbu. Tu pamanīsi, ka jo detalizētāk tu apzināsies savu aicinājumu, jo vairāk gadīsies ceļā iespējas to realizēt. Nepalaid garām šīs iespējas – pievērs uzmanību, iedziļinies interesantākajās.

Runā ar cilvēkiem
Nebaidies stāstīt apkārtējiem par saviem aicinājumiem. Jo vairāk tu stāstīsi apkārtējiem par saviem sapņiem, jo reālāki tie kļūs, jo biežāk tu nonāksi iespēju priekšā, kuras ļaus tev īstenot savu aicinājumu. Kā arī, stāstot citiem par darbu, kuru tu priecātos darīt, tu palielini iespēju, ka kādam pēkšņi ir tev nepieciešamā informācija vai kontakti.

Iemācies lidot
Iegaumē kamenes likumu. Pēc matemātikas un aerodinamikas likumiem, kamenei lidot fiziski NAV IESPĒJAMS. Par laimi, neviens to kamenei nav paskaidrojis. Atceries, ka lielākajai daļai veiksmīgāko biznesa cilvēku sabiedrība savulaik ir nenogurstoši atkārtojusi, ka tas ko viņi grib darīt nav iespējams.

Atsakies
Lai sekotu savam aicinājumam, ir jāizpilda noteikts rituāls. Pirms tu nolem mainīt darbu vai uzsākt savu biznesu, atvelti laiku pārdomām par to kas ir absolūta nepieciešamība tavā dzīvē un darbā. Vai noteicošākais ir nopelnīt pēc iespējas vairāk, vai var būt tu vari samierināties ar zemākiem ienākumiem tā vārdā lai darbs būtu saturīgāks? Vai ir būtiski stabili ienākumi, vai arī tevi izaicina risks strādājot mazā, bet ļoti perspektīvā uzņēmumā? Vai tu vēlies strādāt ar cilvēkiem, vai arī tu labāk justos strādājot vienatnē? Kuras ir tās lietas tavā darbā, kuras ir absolūti nepieciešamas un no kurām tu varētu atteikties? Uzraksti piecas prasības pret savu sapņu darbu, kuras ir nepieciešamas, un piecas prasības, no kurām tu vari atteikties.

Parocies savā saimniecībā
Kā kādā senā dziesmā dziedāts – Ja tu nevari būt ar kādu, ko tu mīli – mīli to, ar kuru tu esi. Tas ir attiecināms arī uz tavu darbu. Daudzi cilvēki nevar tik vienkārši aiziet no darba, kurā viņi šobrīd strādā. Tādā gadījumā tavs izaicinājums var būt – atrast esošajā darbā savas dzīves aicinājumu. Šeit atkal var noderēt apzināšanās, kā tas ko tu dari var kalpot cilvēkiem un kā tas ir noderīgs sabiedrībai. Ja tev ir jāpaliek esošajā darbā, izveido sev sarakstu, kurā uzskaiti kā tas ko tu šobrīd dari ir noderīgs cilvēkiem. Glabā šo sarakstu sev tuvumā – grūtā brīdī tas var palīdzēt.

Bieži pieļautās kļūdas

Daudzi cilvēki uzskata, ka viņu sapņu darbs jau eksistē un viņiem tikai cītīgāk jāmeklē lai to atrastu. Patiesībā, lielākā daļa cilvēku, kuri ir atraduši savu aicinājumu, dara darbu, kuru paši ir radījuši. Nemeklē savu sapņu darbu darba piedāvājumu klasifikatoru slejās. Tev ir jāpievēršas savam paziņu lokam, jādibina jauni kontakti un jārunā ar cilvēkiem par saviem sapņiem un iecerēm.

Kad tu sāksi sekot savam aicinājumam, vienmēr atradīsies kāds, kurš teiks, ka tu esi nepraktisks, utopisks, ideālists, vai egoists. Ja tu viņā klausīsies, tu pieļausi lielu kļūdu. Tas ir cilvēks, kurš grib kameni pārliecināt, ka tā nevar lidot. Atceries, ka tikai tāpēc, ka tas nekad iepriekš nav paveikts, vēl nenozīmē, ka tu to nevari paveikt.

Uzmanies no darba piedāvājumiem, kuri ir pārāk skaisti lai būtu patiesība. Īpaši, ja tev piedāvā ieguldīt savu naudu vai sākuma posmā strādāt par niecīgu atalgojumu. Krāpnieki ļoti labi apzinās tavas slāpes pēc Sapņu Darba un viņi to var izmanot. Ja tu atrod darbu, pēc kura tu visvairāk ilgojies, pārliecinies, ka tu tiec atalgots atbilstoši tam, ko tu esi vērts.

Dažkārt cilvēki pārāk pieķeras priekšstatam par to kādam ir jābūt ideālam darbam. Nekļūsti pārāk izvēlīgs un nepalaid garām iespējas, kuras var būt ir pat labākas par tavu Sapņu Darbu. Esi atvērts piedāvājumiem, tajā pašā laikā, neuzstādi pārāk augstus kritērijus, kuri neatbilst tavām spējām vai nepieņem piedāvājumus, kuros tu nevarēsi pilnībā izmantot savas zināšanas un talantus.

Jautājumus un ieteikumus priecāšos saņemt pa e-pastu:Maris.Silinieks@WorkingDay.lv