Ar pozitīvu enerģiju stājies pretī drūmam noskaņojumam!

Latgales Laiks

Gada tumšais periods un saspīlētā gaisotne valsts ekonomikā un politikā var ietekmēt cilvēku pašsajūtu un radīt nomāktību. Sabiedrības veselības aģentūras garīgās veselības speciālisti rosina savu pozitīvo enerģiju pretstatīt negatīvismam un depresīvajai noskaņai, kas valda sabiedrībā, tādējādi palīdzot sev un apkārtējiem.

Uzlabot savu un savu tuvinieku garastāvokli un garīgo veselību var gluži vienkāršiem paņēmieniem:

Piezvani tuviniekiem, aprunājies, satiecies klātienē, jo sazināšanās ar īsziņu, epasta, čata un vēstuļu starpniecību nevar atsvērt patiesas un sirsnīgas sarunas. Saruna – tas nav daudz, bet ir cilvēki, kam tas tieši šobrīd var būt ļoti svarīgi.

Atjauno savus enerģijas krājumus – izgulies tik ilgi, cik nepieciešamas tavam organismam, ēd veselīgi un garšīgi, sporto, izlasi labu grāmatu vai noskaties filmu; dari to, kas Tev liek justies labi!

Izkustini savu ķermeni! Nav svarīgi ar kādām aktivitātēm nodarbojies, jebkura fiziska aktivitāte palīdzēs koncentrēties, mobilizēties un radīt jaunas idejas;

Rīkojies praktiski – sakārto apkārtējo vidi! Sakop māju, noslauki putekļus, atbrīvojies no nevajadzīgām lietām, notīri sniegu, sakārto rakstāmgaldu. Apkārtējā vide ļoti tieši ietekmē noskaņojumu, emocionālā līdzsvara un harmonijas izjūtu;

Gūsti enerģiju ne tikai no pozitīvām domām un aktīvas rīcības, bet arī no uztura! Biežāk izvēlies pretdepresijas produktus – banānus, apelsīnus, zivis, šokolādi, persikus, diedzētas sēklas, rupja maluma maizi, salātus, zaļo tēju un ūdeni. Enerģija, ko tevī rosina šie produkti, būs daudz vērtīgāka par to, ko sniedz kafija, stipra tēja vai enerģijas dzērieni;

Velti laiku saviem hobijiem! Tie vairos tavu pozitīvo noskaņojumu un attālinās drūmās domas. Ja neesi atradis savu hobiju, atceries bērnību – par ko domāji, sapņoji. Varbūt tieši tagad pienācis laiks to īstenot. Bērnībā izlolotiem sapņiem piemīt burvju spēks, jo tie ir patiesi un tiem nav kompromisa. Neļauj prātam un loģikai tos nomākt.

Iespēja justies labi visbiežāk ir tikai tavās rokās, jo vienmēr ir iespējams izvēlēties, kādām emocijām ļaut dominēt. Mēs nevaram mainīt realitāti, bet varam manīt savu attieksmi pret to. Nereti mēdz uzskatīt, ka optimisms ir vientiesība un muļķība, taču tā nav – optimisms nevis ignorē negatīvo, bet spēj pārvērst to priekā un mobilizēt iekšējos resursus mērķu sasniegšanai.