5 padomi, kā profesionāli aiziet no darba

Kādā savas karjeras posmā jūs varat pieņemt lēmumu aiziet no sava amata. Neatkarīgi no tā, vai pametat darbu, jo esat pieņēmis iespēju pie cita darba devēja, pārvācaties ārpus pilsētas, izvēlaties kļūt par pašnodarbināto vai citu iemeslu dēļ, izlemt, kā pamest darbu, var būt grūti.

1. Saprotiet vai tiešām ir pienācis īstais laiks

Kad esat nolēmis, ka esat gatavs atkāpties no amata, noteikti saglabājiet sarunu pieklājīgu un profesionālu.

Darba devēji apzinās, ka dažkārt darbinieki vēlas uzsākt jaunas darba attiecības citā vietā, un, rīkojoties profesionāli, jūs varat saglabāt labus nosacījumus un uzturēt attiecības, kas var pavērt jaunas nākotnes iespējas.

2. Paziņojiet to vismaz mēnesi iepriekš

Atkarībā no jūsu pieejamības jūs varētu būt gatavs palikt ilgāk par parasto viena mēneša periodu — it īpaši, ja jūsu jaunais darbs nesākas vairākas nedēļas vai arī jūs pārejat uz pašnodarbinātā statusu.

Neatkarīgi no jūsu norādītā brīdinājuma ilguma noteikti informējiet savu darba devēju pēc iespējas ātrāk un iekļaujiet šo informāciju savā aiziešanas/uzteikuma vēstulē.

Precīzāku informāciju par darba uzteikšanu lasiet šeit: https://lvportals.lv/skaidrojumi/299589-darba-attiecibu-izbeigsana-darbinieka-uzteikums-2018

3. Uzrakstiet atkāpšanās vēstuli

Uzrakstiet īsu atkāpšanās vēstuli. Noteikti iekļaujiet tālāk norādīto.

Paziņojums, ka atkāpjaties
Datums, kurā stājas spēkā jūsu atkāpšanās no amata
Kāpēc jūs dodaties prom (pēc izvēles)
Paldies (pēc izvēles)
Paraksts

4. Sniedziet atgriezenisko saiti par to, kāpēc dodaties prom

Lai gan jums nav jānorāda aiziešanas iemesls, tas var būt noderīgi, lai jūsu vadītājs un citi vadošie darbinieki to saprastu.

Labākais veids, kā to izdarīt, ir saruna ar savu personāla vadītāju. Dažos gadījumos personāla pārstāvis var ieplānot aiziešanasinterviju, lai noskaidrotu jūsu pieredzi darbā ar uzņēmumu un to, kas pamudināja jūsu lēmumu aiziet, kā arī sniegt atsauksmes par uzņēmuma politiku, kultūru un priekšrocībām.

5. Noslēgums un pāreja uz jauno darbu

Pēc tam, kad būsiet informējis darba devēju par atkāpšanos no amata, jums, visticamāk, būs atlikušas divas nedēļas (vai vairāk) pirms oficiālās aiziešanas.

Šajā laikā jūs gribēsiet pabeigt pastāvīgos projektus un sadarboties ar savu vadītāju, lai noteiktu, kam vajadzētu pārņemt jebkuru darbu, kuru nepaspēsiet pabeigt paziņojuma periodā.

 

Avots: Prakse.lv