Astoņi veidi, kā uzlabot personāla atlasi.

Gudrs risinājums ir kā īsinājumtaustiņš vai hipersaite, kas bez piepūles jūs aizved tur, kur vēlaties nokļūt. Saspringtajā un arvien sarežģītākajā darba tirgū ātrāka un gudrāka personāla atlase ļaus jums tikt pie pareizā cilvēka. Tālāk piedāvājam astoņus veidus, kā varat izmantot gudro risinājumus:

Pārliecinoši jau no paša sākuma

Jūs interesē tikai viens kustības virziens – atrast darbam vispiemērotāko kandidātu, lai sasniegtu jūsu uzņēmējdarbības mērķus. Tāpēc nedarbiniet dzinēju tukšgaitā ar nemitīgiem labojumiem un atšķirīgiem skatījumiem. Saskaņojiet dažus galvenos atlases kritērijus, un jūs un jūsu personāla atlases kolēģis varēsit strādāt ar lielāku jaudu un labākiem rezultātiem.

1. Vai visas ieinteresētās puses ir vienisprātis?

Tas ir vienkāršākais jautājums, bet bieži vien par to aizmirst. Pārliecinieties, ka par pieņemšanu darbā atbildīgā persona, personāla atlases komanda un visas pārējās ieinteresētās puses saprot un piekrīt tiem galvenajiem atlases mērķiem, kas attiecas uz konkrēto amatu. Jāpanāk vienprātība par to, “kāpēc mums tieši tagad ir vajadzīgs tieši šis cilvēks.” Nākamais solis ir ieskicēt konkrētā amata lomu un atbildību nākotnē – piemēram, 12 līdz 18 mēnešu periodā.

2. Ko tas prasīs?

Apspriediet atalgojumu jau pašā sākumā. Ir vērts sākt tieši ar grūtākajam sarunām. Tas ļaus izvairīties bezjēdzīgām diskusijām ar kandidātiem, kuru vajadzības nesaskan ar jūsējām. Bieži dzirdu klientus sakām: “Man vienalga, cik tas maksā, es gribu pašu labāko!” Un kurš tad to nevēlas? Bet cik reālistiski jūs domājat? Vai jūsu uzņēmuma finanšu direktors vai valde ir vienisprātis ar jums par šā kandidāta algu un citiem labumiem vai uzņēmumam neizdevīgiem lēmumiem, ko jums, iespējams, būs jāizdara, lai šo cilvēku pieņemtu darbā?

3. Kāda ir situācija tirgū?

Šis ir iemesls, kāpēc sadarbība ar jūsu personāla atlases kolēģi ir tik svarīga. Jums vajadzētu lūgt viņam pārskatu par šā brīža tirgus parametriem attiecībā uz atalgojumu, atrašanās vietu, struktūru un daudz ko citu. Iegūstiet šos datus pirmajās divās atlases nedēļās, noskaidrojiet, ar kādiem izaicinājumiem jārēķinās, un esiet gatavs ātri ieviest nepieciešamās korekcijas.

4. Kā, pie velna, “viņiem” tas izdodas?

Paskatieties apkārt un nosakiet, kuri ir nozares vadošie uzņēmumi, kad runa ir par šāda veida amatu. Zinot, kurš šajā jomā ir vislabākais, ļaus jums koncentrēties uz izaicinājumiem un sasniegumiem attiecīgā kandidāta līdzšinējās darba gaitās – uz informāciju, kas jums noderēs visvairāk.

Nezaudējiet ātrumu!

Tagad, kad jau esat uz pareizā ceļa, jūs nedrīkstat atslābt.

5. Nosakiet sev termiņu un to apsteidziet.

Vai varat tikt līdz darba piedāvājumam 65 dienās? Nosakiet atlases laika parametrus, ievērojiet tos un centieties apsteigt noteiktos termiņus. Pastāvīgi sekojiet līdzi progresam un ieviesiet uzlabojumus, tiklīdz tādi ir nepieciešami. Nebaidieties darīt vairākas lietas vienlaikus. Kandidāti spēj sajust procesa dinamiku. Steidzamības sajūta no jūsu puses parāda viņiem, ka šī atlase (un arī viņi) ir vitāli svarīgi jūsu uzņēmuma nākotnei. Uztveriet personāla atlasi kā iespēju radīt pirmo iespaidu. Jūsu iesaiste var būt tieši saistīta ar kandidāta interesi par jums, un piesātinātā tirgū tas jums dod priekšrocības. Tas ir loks, kur katra posma panākumi labvēlīgi ietekmē pārējos. Turpretī vakances, kas ilgu laiku netiek aizpildītas, sāk atgādināt mājokļus, kas tirgū nespēj “atrast saimnieku”, liekot domāt, ka “kaut kas nav kārtībā; kā šī organizācija reāli darbojas no iekšienes?”

6. Apjautājieties… neuzkrītoši.

Lai arī nevēlaties apdraudēt kandidāta stāvokli, šis ir īstais brīdis iegūt detalizētāku un pilnīgāku priekšstatu par kādu cilvēku, apjautājot viņa bijušos kolēģus. Esiet uzmanīgs, lai neradītu priekšstatu, ka jūs interesējošais kandidāts ir gatavs pamest savu pašreizēju darbu vai ir ieinteresēts citos piedāvājumos. Es bieži izmantoju tādu jautājumu kā, piemēram, “Vai Dženisa varētu būt tas cilvēks, ar kuru man vajadzētu parunāt par šo amatu?”

7. Ja tas ir kā iet uz randiņiem, koncentrējieties uz “tiem, kurus ir vērts precēt”.

Tā vietā, lai nomestu zemē laiku vienveidīgās sarunās un veicot vienus un tos pašus soļus ar 10 vai 12 viduvējiem kandidātiem, vienlaicīgi izvērtējiet mazāku skaitu izcilu kandidātu – tos, kuri liekas vispiemērotākie. Ja neesat pārliecināts, turpiniet ar nākamo.

8. Darbi ir pārliecinošāki par vārdiem.

Darbiniekus šobrīd medī visi. Jūsu personāla atlases kolēģis ne tikai palīdzēs atrast pareizo cilvēku, bet arī piesaistīs viņu interesi. Izvēlieties kandidātus, kas ir gatavi ieguldīt jūsu uzņēmumā. Tad ieguldiet viņos. Mēs varam mācīties no NASA piemēra, kas ietver lūgumu kandidātiem rīkoties ātri. NASA nesūtīs kosmosā cilvēku, kurš nav nesatricināms problēmu risinātājs vai kuram darbā trūkst apņēmības.

 

Profile photo of Monica Bua

Monika Bua | Forbes Councils locekle

Raksts tapis sadarbībā ar Hieroglifs International