Latviski   |   English

Autorizēties

Karjerai

Labas darba iespējas arī tepat Latvijā!

Liels skaits uz ārvalstīm izbraukušu jauniešu, daudz darba meklētāju un tajā pašā laikā darbinieku trūkums uzņēmumos - Latvijas nodarbinātības situācija, kuru iespējams uzlabot. Uzņēmu pārstāvji informē, ka studenti pēc studiju noslēguma ne vienmēr ir gatavi reālajai darba situācijai. Pastāv plaisa starp piedāvājumu un pieprasījumu darba tirgū. Kā viens no stratēģiski nozīmīgiem risinājumiem ir rosināt uz dialogu darba devējus, atbalstošās institūcijas un studentus, veidot izpratni par reālo situāciju darba tirgū.

Tavas nākotnes psiholoģija - Dans Gilberts

Ikvienā mūsu dzīves posmā mēs pieņemam lēmumus, kas būtiski ietekmēs to cilvēku dzīves, par kuriem mēs kļūsim. Mums kļūstot par šiem cilvēkiem, mēs ne vienmēr esam sajūsmā par lēmumiem, kurus pieņēmām. Jauni cilvēki maksā lielu naudu, lai atbrīvotos no tetovējumiem, kurus pusaudži, maksājot labu naudu, ieguva. Cilvēki pusmūžā steidzas šķirties no cilvēkiem, kurus jaunībā steidzās apprecēt. Vecāki cilvēki smagi strādā, lai atbrīvotos no tā, ko cilvēki pusmūžā, smagi strādājot, ieguva. Un tā tālāk un tālāk. Jautājums, kas mani kā psihologu fascinē — kādēļ mēs pieņemam lēmumus, kurus mūsu nākotnes „es” tik bieži nožēlo?

Kā pūcēm no rīta pamosties

Cilvēki iedalās cīruļos un pūcēs. Cīruļiem no rīta ir viegli piecelties, savukārt vakarā viņi ir miegaini un nevēlas vairs darīt neko aktīvu. Savukārt pūcēm aktīvākais laiks ir tieši vakarā. Tomēr, ja darbā tik un tā jāierodas astoņos vai deviņos, bieži vien ir grūtības piecelties. Vēl ir arī baloži – cilvēki, kuriem vislielākā enerģija ir tieši dienas vidū.

Valdonīga stāja ceļ pašapziņu

Hārvarda biznesa skolas profesores Eimijas Kadijas veiktais pētījums, par kuru raksta Krievijas biznesa portāls rb.ru, liecina, ka cilvēkiem, ieņemot valdonīgu stāju, mainās hormonu līmenis – palielinās testosterona, bet samazinās par stresa hormonu dēvētā kortizola līmenis. Tātad valdonīgas stājas ieņemšana vien palielina cilvēku pašapziņu un ir rekomendējama tiem darbiniekiem, kuri ir pārāk kautrīgi vai nepārliecināti.

WorkingDay pētījums: “iekārotākais” darba devējs Latvijā ir “Latvijas Mobilais Telefons”

Ir noslēdzies ikgadējais pētījums „Iekārotākais darba devējs”. Par 2017. gada TOP10 iekārotākajiem darba devējiem pētījuma dalībnieki atzinuši: 1. Latvijas Mobilais Telefons 2. Swedbank 3. Lattelecom 4. Latvijas Valsts meži 5. Air Baltic Corporation 6. Accenture Latvijas filiāle 7. Latvijas Banka 8. Latvijas Gāze 9. SEB banka 10. Draugiem

    Rakstu skaits lapā:    
Jūsu pārlūks natbalsta SVG datņu parādīšanuIesakām