Turpinot lietot mājas lapu www.workingday.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk šeit >>.

Latviski   |   English

Autorizēties

Biznesam

Kā krīzes situācijā nezaudēt personīgu pieeju darbiniekiem

Kā krīzes situācijā nezaudēt personīgu pieeju darbiniekiem

Izaicinājumi, ko radījuši Covid-19 pandēmijas ierobežošanas pasākumi, pārbauda ne tikai uzņēmumu vadības, bet arī personālvadības speciālistu spējas iedvesmot un motivēt komandu turpināt darbu ierastā ritmā. Turklāt runa nav tikai par darba stundām vai termiņu ievērošanu, bet arī par vienotas komandas gara saglabāšanu. Darbs attālināti pats par sevi rada izaicinājumus, tomēr šis ir laiks, kad situācija var mainīties pāris stundu laikā, un kvalitatīvai krīzes komunikācijai uzņēmuma iekšienē ir izšķiroša nozīme. Piemēram, kopš BITĒ lielākā daļa darbinieku strādā attālināti, redzam, ka personīgai pieejai darbiniekiem ir vēl lielāka nozīme nekā jebkad agrāk.

Sagatavotas Latvijas darba tirgus prognozes līdz 2040. gadam

Sagatavotas Latvijas darba tirgus prognozes līdz 2040. gadam

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi vidēja un ilgtermiņa darba tirgus prognozes, aptverot nozaru nodarbinātības vajadzības profesiju un izglītības griezumā līdz 2040. gadam. Prognozes izstrādātas, balstoties uz tautsaimniecības izaugsmes mērķa scenāriju un tam atbilstošām demogrāfijas prognozēm. Darba tirgus prognozēs ņemti vērā aktuālie globālās ekonomikas attīstības procesi, tai skaitā arī Covid-19 pandēmijas ietekme uz Latvijas ekonomiku un darba tirgu turpmākajos gados.

Attālinātais un elastīgais darba laiks ir pa prātam jaunajai Y paaudzei.

Attālinātais un elastīgais darba laiks ir pa prātam jaunajai Y paaudzei.

Pēc starptautiskās auditorkompānijas “Price waterhouse Coopers” pētījuma datiem 2020. gadā millenials jeb Y paaudze veidos 50% no visa darba spēka pasaulē. Lai saglabātu konkurētspēju darba tirgū un piesaistītu darbiniekus, organizācijām neizbēgami būs jāpārdomā un jāmaina darba koncepts.

Attiecību vērtība biznesā: psihoterapeita ieteikumi

Attiecību vērtība biznesā: psihoterapeita ieteikumi

Laikā, kad daudzi uzņēmumi saskaras ar Covid-19 krīzes izaicinājumiem, ir svarīgi saglabāt vēsu prātu un mieru, nenolaist rokas un turpināt virzīties un priekšu. Kā to spēt, jautājām psihoterapeitam, kas pats daudzus gadus vadījis uzņēmumu, – Ivaram Baulam.

Kā nezaudēt komandas garu, strādājot attālināti?

Kā nezaudēt komandas garu, strādājot attālināti?

Pirmo nedēļu laikā pēc ārkārtas stāvokļa izsludināšanas uzņēmējiem prioritāšu saraksta galvgalī bija nepieciešamība nodrošināt uzņēmuma darbības nepārtrauktību, vienlaikus pārceļot darbiniekus no biroja telpām uz darba vietām viņu virtuvēs, viesistabās vai guļamistabās. Papildus tam uzņēmumi steidza atrast sev piemērotākos digitālos rīkus un darbinieki – iepazīties un aprast ar jaunieviestajām platformām – Zoom, Slack, Trello un citām. Tagad, kad darbs no mājām jau kļuvis par ikdienu, jāķeras pie svarīgākā – attālinātas komandas vadīšanas, tās iesaistes un motivācijas noturēšanas, kā arī atbalsta vadītājiem.

    Rakstu skaits lapā:    
Jūsu pārlūks natbalsta SVG datņu parādīšanuIesakām