Turpinot lietot mājas lapu www.workingday.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk šeit >>.

Latviski   |   English

Autorizēties


Algas vairāksolīšana 23Katrs atlases speciālists, agri vai vēlu, nonāk situācijā, kad izvēlētais kandidāts atsaka jo viņa patreizējais darba devējs pārsola lielāku algu. Šī ir patiesi šokējoša un tajā pašā laikā delikāta situācija visām iesaistītajām pusēm. Tomēr, ja pret to attiecas loģiski, stāvoklis vēl nav bezcerīgs.

Kā darba devējam, tev vienmēr ir jāsaglabā modrība un jāspēj atšķirt kandidātu kurš vienkārši iepērkas no kandidāta, kuram piemīt patiesi dziļa motivācija strādāt tieši tavā uzņēmumā. Pircējs parasti nespēj argumentēti pamatot kāpēc viņš meklē citu darbu un visbiežāk tam nav skaidra priekšstata par to, kāds būtu viņa vēlamais atalgojuma līmenis.

Esi uzmanīgs arī ar tādu kandidātu, kurš jau iepriekš ir pieņēmis algas pārsolīšanu. Ja viņš ir tā rīkojies jau agrāk, tas var atkārtoties vēlreiz. Lai atklātu kandidātā šo īpašību, intervijas laikā uzdod jautājumus par viņa motivāciju, pieņemot jaunu darba piedāvājumu un ko, tieši šajā amatā, viņš vēlas gūt priekš sevis.

Kā rīkoties gadījumā ja ir notikusi algas vairāksolīšana?

Ja kandidāts atsaka tev dēļ tā ka viņa patreizējais darba devējs uzsolījis lielāku algu, labākais ko tu vari darīt, ir palīdzēt kandidātam apzināties, ka tikai dažos gadījumos vairāksolīšana atrisina darba attiecības; jo ilgā laikā briedusi ideja par darba vietas maiņu nevar tikt atrisināta ar algas pielikumu.

Par cik algas vairāksolīšana ir ļoti delikāts jautājums, ja arī tev kādreiz rodas vēlēšanās uzsolīt kādam neaizvietojam darbiniekam - desmit reizes nomēri pirms nogriez! Tas ir īstermiņa risinājums un jau tuvākajā laikā problēma liks par sevi manīt vēlreiz.

Kā risināt?

10 labi padomi, kā motivēt kandidātu atteikties no algas vairāksolīšanas piedāvājuma:

1. Kas tas par uzņēmumu, kurā tu strādā, ja lai tev piedāvātu tirgus situācijai atbilstošu tavu prasmju atalgojumu, tev ir jāpiedraud ar aiziešanu no darba?

2. No kurienes rodas nauda tavas algas vairāksolīšanai? Vai tas ir tavs nākamais paaugstinājums amatā, kuru tu saņem avansā? (Visās firmās ir strikti noteikts atalgojuma līmenis katrai pozīcijai)

3. Tavs uzņēmums nekavējoties sāks meklēt tev aizstājēju par zemāku atalgojumu. Laika mehānisms ir sācis tikšķēt.

4. Tavs darba devējs ir informēts par tavu neapmierinātību ar esošo situāciju. No šīs dienas tava lojalitāte pret uzņēmumu būs zem jautājuma zīmes.

5. Kad būs pienācis laiks nākamajam paaugstinājumam, tavs darba devējs atcerēsies, kurš ir un kurš nav bijis lojāls pret uzņēmumu.

6. Kad pienāks grūtāki laiki, štatu samazināšanu tavs darba devējs sāks ar tevi.

7. Tie paši apstākļi, kas lika tev pieņemt lēmumu par pārmaiņām, atkārtosies arī nākotnē, neskatoties uz to ka tu pieņēmi algas pārsolīšanu.

8. Statistika norāda ka ja tu pieņem algas vairāksolīšanu, iespēja ka tu pametīsi firmu jau sešu līdz divpadsmit mēnešu laikā ir ļoti liela. Nacionālie pētījumi norāda uz to ka 89 % algas pārsolīšanu pieņēmušo darbinieku pamet uzņēmumu jau 6 mēnešu laikā (abos gadījumos - kad darbinieks pamet uzņēmumu brīvprātīgi, vai ar darba devēja iniciatīvu).

9. Pieņemt algas vairāksolīšanu nozīmē ietekmēt savu inteliģenci un iedragāt pašcieņu, jo tu apzinies ka esi nopirkts.

10. Ja reiz vārds ir pasprucis brīvībā, attiecības ar kolēģiem vairs nekad nebūs kā iepriekš. Tu pazaudēsi grupas atbalstu un vienmēr būsi tas defekts kuru atpirka atpakaļ.  
   draugiem.lv
     

Komentāri

Ziedds 14.11.2015

Pirms mēneša mani darba devējs pārsolīja 100% apmērā. It kā viss ir forši, darbs turpinās, bet kaut kas iekšā ir salūzis. Esmu pilnībā pārliecināta, ka nepieņemt darbu bija vienīgais un pareizais lēmums, bet savu nākotni ar savu uzņēmumu es vairs nesaistu.... tagad visu laiku roka ir uz pults, meklējumos pēc jauna darba

es 14.11.2015

toties pa shiem 6 meeneshiem, kad straadaa par palielinaatu algu, tiiri normaali sapelni videejo prieksh bezdarbnieka pabalsta. un tad jau naakoshos 6 meeneshus vareesi dziivot bez ruupeem.

zobenzivs 14.11.2015

Bet neviens jau nestrādā darbā, kurš pavisam nepatīk, un tas, ka darbinieks aiziet kur vairāk maksā ir tikai normāli, ģimene un pašu vajadzības, taadam cilveekam , kurš nepieņemtu darbu labāk apmaksātu ir JĀDOD BALTĀ LAPA, (ja nu vienīgi darbības sfēras ir atšķirīgas, bet vienā un tajā pašā jomā.....kāpēc ne?

Edgars 14.11.2015

darba ņēmēja teorētiskās un praktiskās zināšanas ir un darba devējs to apzinās , tad viss OK , bet šie 10(.) jau ir darba ņēmeja apspiešana , vēl neesmu redzējis , ka nauda mētātos , samelojos , redzēju kā naudu (PSRS) veda vagonos no Latvijas ārā

HA HA 14.11.2015

Šodien nopelnīts lats ir vērtīgāks par latu pēc pusgada. Ja atlaidīs, tad nav būtiski, tas notiks pēc 5 vai 7 mēnešiem. Svarīgi ir pašam paņemt piķi un laicīgi aiztīties.

Susis 14.11.2015

Ari es esmu pārsolīts(nopirkts), pat divas reizes. Katreiz bija savi apstākļi. Jā var piekrist par motivācijas zudumu turpmāk strādāt. ari karjeras izaugsme sāk buksēt. Dažs kolēģis sāk šķībi skatīties. Zūd uzticamība. Rodas vēlme meklēt darbu citur. Tagad jutos savas algas kalps. nožēlojami.

HA HA 2 14.11.2015

Ja cilvēkam piedāvā un viņš nopelna divas reizes vairāk un nezina, ko darīt (ar naudu?)tad kaut kas nav kārtībā ar pašu cilvēku. Strādājam jau tāpēc, lai iegūtu atalgojumu, nevis lai aizpildītu savu dienu. Ja ir pietiekoši lidzekļi, dienas aizpildīšana katram normālam cilvēkam nedrīkstētu būt problēma.

Viesturs 14.11.2015

Mjā, es arī nesaprotu tos, kuriem piesola divreiz lielāku algu, cik var saprast, par to pašu vai līdzīgu darbu un darba ņēmējs vēl domā. Ja Jūs, mīlīši, strādātu par 200,-Ls tā kā es, tad skrietu uz citu vietu kaut vai par piecīti. Jo labāk ir lieks piecītis katru mēnesi nekā darba devēja gudrības filozofija par to, cik katrs ir vai nav vērts. Var jau būt, ka tiklīdz darba ņēmējs saņem, teiksim 1000 vai 1500Ls, viņam tiešām vairs nav kur naudu likt un svarīgāki kļūst citi faktori.

HA HA 2 14.11.2015

Ja tu neuzraksti atlūgumu, ātrāk tevi neviens neievēro, neatkarīgi, cik daudz un kurā vietā tu strādā.

HA HA 2 14.11.2015

Komentāri ievērojami atšķiras no raksta autora uztveres par naudas nozīmi. Laikam jau dzīvē viss ir savādāk nekā tam teorētiski (pēc darba devēja) vajadzētu būt.

šodienis 14.11.2015

tur jau ta lieta, ka bieži vien darba ņēmējam izspiešana ir vienīgais risinajums, jo pretējā gadījumā nekad netiksi pie algas palielinājuma. ir darba devēji, kas uzskata, ja tu strada un nepīksti- ir ok, tev it kā pietiek un esi apmierināts. un tu vari stradat ar 150% atdevi, darba devējs to novertē tikai ar uzslavu, un kā zināms, tad ar uzslavu ilgi neidzīvosi!!!!

Kāds 14.11.2015

Man kā no darba devēja viedokļa nav pilnībā pieņemama vairāksolīšana, un es nekad to nedarīšu attiecībā uz saviem darbiniekiem, jo atlūguma iesniegšana, lai cerētu uz algas piesolīšanu vai pārsolīšanu, liecina ne tikai par darbinieka nelojalitāti pret uzņēmumu un nespēju risināt radušās problēmas ar darba devēju, bet arī par viņa šantāžista dotībām. Tādiem darbiniekiem tiek laipni parādītas durvis, novēlot labu ceļa vēju...

TILS 14.11.2015

9 P-TAM NEPIEKRĪTU

x gamer 14.11.2015

šie 10 punkti tikai ir pret darba ņēmēju. pIekrītu ka vairāksolīšana ir normala lieta jo LR par algam visi uztraucas runāt un klusē - SEVIŠĶI darba devēji līdz ko cilvēks izbesījas. Kurš var pateikt ka pēdējo gadu laikā alga ir celta nosedzot inflācijas ~7% + ilgtermiņa firmā ieguldīto?? Tikai ejot uz darba intervijām var uzzināt cik Jūs patiesībā esat vērts - to daru regulāri jau 5 gadus, bet pēdējo reizi darbu mainīju pirms 4 gadiem - pelnu 1000ls bez prolems, bet tik un tā skatos kur nopelnīt vairāk, jo ir svarīga izaugsme. Slikts ir tas karavīrs kas vēlas vergot un nebūt komadieris ar fisku:)

Lindy 14.11.2015

Pilnīgi piekrītu 7 un 8 punktiem. Jāatzīst, ka esmu īstais piemērs. Nepagāja ne 6 mēneši un es meklēju jau citu darbu. Nevar noturēt ar algas paaugstinājumu, ja vēlēšanos mainīt darbu ietekmē citi apstākļi.

Al 14.11.2015

Algas vairaaksoliishana ir normaala paraadiiba visaa pasaulee, pirms 6 meeneshiem pieneemu piedaavaajumu no kaadas tuvo austrumu korporaacijas un devos prom no Eiropas, taa kaa shis jautaajums nav aktuaals tikai Latvijaa, taa ir visas pasaules probleema, bet ne jau nau jautaajums mainot darbu ir tikai naudaa, tas var buut izaicinaajums, un ambiicijas izieshana no ierastaas rutiinas. Labu veiksmi Latvijaa dziivojoshajiem.

Natālija 14.11.2015

Komentāri apsīkst 2006.gadā, gribu pajautāt: vai temats ir joprojām aktuāls 2011. gadā????

haha 14.11.2015

Droši vien pēdējos 3 gadus vairāksolīšana ir notikusi ar lejupejošu soli, tāpēc arī klusums :D

2011 14.11.2015

Vairāk solīšana notiek, taču, ne vienmēr visi līguma punkti ir tik pat veiksmīgi, kā esošie. Pēc pieredzes, varu teikt, ka man vairākas reizes ir piedāvājuši pārpirkt mani, taču, šajos gadījumos ļoti uzmanīgi lasu līgumus, lai nesanāk tā, ka dēļ labas algas uzņemos pārāk lielu risku, it sevišķi kad valstī skaitās vai skaitījās krīze...
Līdz ar to pēdējo reizi mani pārpirka pirms 4 gadiem, un šobrīd esmu uzticīgs savai kompānijai, jo arī alga ir 2x lielāka nekā tas ir bijis pirms 4 gadiem. Taču, jā piekrītu, ka mana līmeņa profesionāļi pelna vairāk, līdz ar to jautājums par vairāk solīšanu ir aktuāls, taču tam kurš grib pārsolīt nepieciešams arī parādīt stabilitāti ar abpusēji labu darba līgumu un iekšējām kompānijas tradīcijām attiecībā uz algas paaugstināšanas jautājumiem (piemēram, uzņēmējs nosaka konkrētus datumus vienreiz vai divreiz gadā, kad darbinieks oficiāli drīkst iet un parādīt, ka ir bijis centīgs un prasīt lielāku algu .. - darbinieks tiek novērtēts un pārvērtēts ... visi par un pret.. nu un tad jau abas puses vienojas).

How to make a budget 20.03.2020

Do you have a personal budget in place to manage your finances? If not, you need one now.Every great financial plan starts with a sound budget. If you're trying to pay off bills or save for a dream vacation.

parc komo price 03.02.2020

Parc Komo is a Freehold property, located in Changi Airport / Changi Village. Get Parc Komo Condo Details, recent transaction prices, pricing insights,

grass roots are better than every now thanks you 18.03.2020

https://startupcannabisloans.co

https://creditlineexpress.com/cannabis-financing

https://cannabiscreditlines.com/blog/cannabis-financing/

https://cannabisstartuploans.com

transcribeme 19.03.2020

TranscribeMe is a top rated work-from-home site. Thousands of transcribers joined us already and started earning money by transcribing audio and video files. https://www.howtofire.com/transcribeme-review/

Jūsu pārlūks natbalsta SVG datņu parādīšanuIesakām