Kā uzvesties darbavietas Ziemassvētku ballē?

Gatavošanās biroja Ziemassvētku ballītei var būt mulsinoša. Kā ģērbties, ko teikt un kā uzvesties? Jo īpaši grūti to saprast, ja esi jauns darbinieks, kurš vēlas parādīt sevi no labākās puses.

Pats galvenais nosacījums – atceries, ka tā ir biroja ballīte! Tā ir daļa no tavas darba vietas kultūras, un tu to pārstāvi kā darbinieks. Tev jāprot atrast līdzsvaru starp šo nopietno lomu un ballītes neformālo vidi. Tev noderēs desmit vienkārši padomi, kā ofisa sarīkojumā atstāt par sevi nevainojamu iespaidu.

Rūpīgi izlasi ielūgumu

Visbiežāk ielūgums dos skaidru nojausmu par ballītes tematiku, vēlamo apģērbu un to, cik tas svinīgs vai tieši otrādi – neformāls. Bez tādām pamatlietām kā norises datums laiks un vieta, ielūgumā droši vien būs minēts tas, vai vari ņemt līdzi pavadoni.

Ģērbies gaumīgi

Visticamāk ka pēc norises vietas uz laika varēsi izsecināt, kāds ģērbšanās stils būs piemērotākais. Noteikti neatsedz pārāk daudz auguma, kā arī neapkaries ar spīguļiem kā Ziemassvētku eglīte! Taču, ja vēlies iejusties svētku noskaņojumā, tērpā iekļauj sarkanus aksesuārus, piemēram, jostu vai kurpes.

Sāc gatavoties laicīgi

Jau pirms ballītes sākuma izdomā interesantus sarunu tematus, ko apspriest ar kolēģiem. Tu vari apsveikt kolēģus, kas šogad izcēlušies ar īpašiem panākumiem, vai arī apjautāties par svētku svinēšanas plāniem, par ko viņi labprāt pastāstīs.

Pirms fotografē, apdomā, vai varēsi to publicēt

Pirms kaut ko fotografē un ievieto sociālajos tīklos, padomā, vai ar mierīgu sirdi vari rādīt šo attēlu plašākai publikai. Un kā ar priekšnieku? Esi uzmanīga, jo ar neizdevušos fotogrāfiju vari netīšām aizvainot kādu kolēģi.

Izklaidēties ir labi, taču paturi prātā, ka tā ir darba vietas ballīte!

Dzer un izklaidējies ar apdomu

Neaizmirsti, ka atrodies savas darba vietas pasākumā, tāpēc uzņemtā alkohola daudzumu un izklaides dabu vajadzētu rūpīgi novērtēt. Īpaši aktuāli tas ir tad, ja esi jauna darbiniece vai strādā vadošā amatā, jo tad tev tiks pievērsta pastiprināta uzmanība.

Neaizmirsti pateikties

Svētki ir labs brīdis, lai liktu citiem justies novērtētiem par padarīto darbu. Nepažēlo laiku, lai uzrakstītu nelielu pateicību pasākuma organizētājiem – tas viņus ļoti iepriecinās!

Neatsakies no ierašanās

Savā ziņā ierašanās uz korporatīvajiem pasākumiem ir obligāta. Tev jānovērtē to, ka darba devējs ir sarīkojis pasākumu saviem darbiniekiem, tāpēc neierašanās var tikt tulkota kā nepateicība. Ja esi jauna darbiniece, aprunājies ar vecākiem kolēģiem un personāldaļu par to, ko vari sagaidīt no Ziemassvētku sarīkojuma.

Nekādas aprunāšanas!

Iesaisties sarunās ar kolēģiem, taču nekādā gadījumā nepiedalies tenkošanā. Atceries, ka viss nāk atpakaļ, un kādreiz tev var nākties atbildēt par nepadomājot pateiktiem vārdiem.

Uzmanīgi ar dāvanu pasniegšanu!

Ja gribi pasniegt dāvanu savam priekšniekam vai darbiniekiem, vislabāk visā ofisā sarīkot „slepenā Salaveča” akciju vai arī pasniegt priekšniekam dāvanu no visa departamenta. Šajā gadījumā labāk izvairīties no pārlieku personiskām dāvanām.

Avots: Huffington Post