Kā atgriezties darbā pēc ilgstošas pauzes?
Katram darba meklētājam ir savi iemesli, kāpēc tiek pārtrauktas darba gaitas ilgstošākā laika posmā – kāds dodas bērna kopšanas atvaļinājumā, cits novērojis izdegšanas pazīmes. Tomēr atgriešanās pēc garākas pauzes var radīt neskaitāmus jautājumus, piemēram, vai mani sagaida mazāka alga? Portāls “Reader’s Digest”, iesaka deviņus norādījumus, kas palīdzēs veiksmīgāk un pārliecinošāk atgriezties darbā.
Akcentē pozitīvo savā CV
Šis ieteikums ir aktuāls ne tikai tad, ja meklē vai atgriezies darbā pēc ilgstošākas pauzes, bet arī citās situācijās. Ik pa laikam izpēti savu rezumē, lai saprastu, vai nav nepieciešami uzlabojumi vai papildinājumi.
Kā stāsta karjeras konsultante Elana Konstante, tas gluži kā mārketinga rīks, lai pārdotu vairāk. Tev ir jāspēj sevi “pārdot” darba devējam. Tāpēc rūpīgi izpēti visus elementus un veic uzlabojumus. Padomā arī par to, ko konkrētais darba devējs, kuram nodosi informāciju par sevi, varētu meklēt darbiniekā – liec uzsvaru tieši uz tām īpašībām vai pieredzi.
Meklē jaunus kontaktus un iespējas
Sākumā šis var šķist sarežģīti – kā atrast jaunus kontaktus, kas varētu novest pie jauna darba? Piemēram, izmanto brīvprātīgo darbu vai ārštata konsultanta vakanci kā iespēju nokļūt darba vidē. Tieši ar brīvprātīgo darbu un praksi nereti paveicas – darba devējs piedāvā iespēju turpināt darboties konkrētā amatā.
Nereti uzņēmumi meklē darbiniekus uz konkrētu laiku, piemēram, kamēr pastāvīgais darbinieks ir ilgstošā atvaļinājumā. Kaut tas ir noteikts laiks, šajā posmā centies parādīt sevi kā lielisku darbinieku, kas zina, iespējams, atbrīvosies vai tiks radīta vakance tieši tev.
Apsver nepilna laika darbu un prasmju atkualizēšanu
Saprotams, ka darba meklēšanas process ir atkarīgs no profesijas un prombūtnes vai nestrādāšanas laika. Tāpēc rūpīgi apsver, vai atkārtoti uzsākt darba gaitas pilna vai nepilna laika darbā. Mazāka slodze var būt labs veids, kā pieradināt ne tikai savu ķermeni pie darba dunas, bet arī aptvert visu notiekošo.
Kā iesaka Konstante, pēc ilgākas prombūtnes izvēlies nepilna laika darbu vai darbu pie projekta, kam ir noteikts laika posms. It īpaši labi tas var derēt mammām un tētiem, kas atgriežas pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, kur pārmaiņas skars ne tikai darba meklētāju, bet visu ģimeni.
Prasmju aktualizēšana
Ir pagājis laiks, kopš pēdējo reizi veici savu darbu, tāpēc tagad pārlūko savas prasmes un apdomā – vai nav pienācis laiks tās aktualizēt vai apgūt ko papildus. Ja grūti saprast, kas tieši būs nepieciešams, centies meklēt informāciju pie nozarē strādājošajiem.
Jaunas prasmes dos tev tikai lielāku iespēju atrast piemērotāko darbu, kas patiesi patīk. Vai tie būtu kursi vai īslaicīgas mācības, katra jaunā informācija vedīs pie mērķa un ļaus CV ierakstīt labus papildinājumus.
Piņķerīgais algas jautājums
Pārliecība un pozitīva attieksme darba meklēšanā var labi noderēt, kad šķiet, ka ideālais darbs nekādi nav atrodams. Tas ir tikai normāli, ka dažos brīžos nāks uzmācīgas domas un satraukums, kā atrast labāko darba variantu.
Karjeras konsultante skaidro: “Katrā mirklī, kad izjūti negatīvas domas, centies pieķert savu iekšējo kritiķi un mēģini pārvērst sajūtu pozitīvā veidā.” Kā uzsver Konstante, ir jādodas laukā un jāmeklē, pat ja reizēm rokas nolaižas. Jo vairāk pieteiksies darba piedāvājumiem, jo lielāka iespēja būs, ka kāds aicinās uz interviju un vēlāk pieņems darbā.
Runājot par algu, tev jāgatavojas, ka tā var būt mazāka par iecerēto. Šis aspekts, protams, nav iegrāmatots un ir atkarīgs no darba devēja. Tomēr pastāv risks, ka jaunajā darba vietā tiks piedāvāta zemāka samaksa. Tas var būt atkarīgs no iepriekšējās pieredzes vai arī gadījumos, kad tiek mainīta profesija. Taču nevajadzētu tāpēc padoties – nereti notiek tieši pretējais, darbinieks sāk ar mazāku samaksu, bet lieliski sevi pierāda, tāpēc viņam tiek paaugstināta alga.
Avots: Delfi.lv