Turpinot lietot mājas lapu www.workingday.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk šeit >>.

Latviski   |   English

Authorize

Darba meklētāji apsver iespēju pamest Latviju

2009-03-23

Ziņa medijiem

WorkingDay Latvia veiktajā interneta aptaujā atklājās, ka tikai 18 % darba meklētāju neapsver iespēju doties strādāt uz ārzemēm.

Uz apgalvojumu Apsveru iespēju meklēt darbu ārzemēs noliedzoši atbildēja tikai 18% respondentu. 16% atbildēja, ka ir meklējuši darbu ārzemēs jau pirms krīzes, 31% atbildēja, ka apsver šādu iespēju tikai šobrīd, krīzes apstākļos. 31% atbildēja, ka vēlētos meklēt darbu ārzemēs, bet nevar to darīt ģimenes apstākļu vai citu apsvērumu dēļ. 3% atbildēja, ka šobrīd jau strādā ārzemēs.

Pavisam aptaujā piedalījās 1030 respondentu. Aptauja notika personāla atlases uzņēmuma WorkingDay Latvia mājas lapā.

Šobrīd Latvijā darba piedāvājumu skaits pret pagājušā gada šo pašu periodu ir krities par 75-80%. Tajā pašā laikā bezdarbs februāra beigās ir sasniedzis 9,5% darbaspējīgo, jeb vairāk nekā 103,7 tūkstoši cilvēku. Jāpiebilst, ka tas ir tikai oficiāli reģistrēto bezdarbnieku skaits. Patiesais bezdarba procents ir augstāks - ja darba devējs par saviem darbiniekiem nav maksājis nodokļus un viņi nevar cerēt uz bezdarbnieku pabalstu, ne visi bez darba palikušie reģistrējas Nodarbinātības Valsts Aģentūrā. Pagājušā gada februārī bezdarbs bija 5% no ekonomiski aktīvajiem cilvēkiem.

Atrast darbu Latvijā kļūst arvien grūtāk un darba meklētāji arvien biežāk sāk apsvērt iespēju doties darba meklējumos ārpus Latvijas. Uz to norāda arī visbiežāk lietotais atslēgvārds, pēc kura darba meklētāji nonāk WorkingDay mājas lapā – darbs ārzemēs.

Citā aptaujā WorkingDay mājas lapas apmeklētājiem tika uzdots jautājums, vai darba meklētāji ir ar mieru pat maksāt naudu, lai viņiem palīdzētu atrast darbu ārzemēs. Apstiprinoši atbildēja 35% respondentu.  
   draugiem.lv
     

Comments

Jūsu pārlūks natbalsta SVG datņu parādīšanuWe recommend