Turpinot lietot mājas lapu www.workingday.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk šeit >>.

Latviski   |   English

Authorize

For Business

Darbinieku evolūcija.

Darbinieku evolūcija. 3

Viena no lietām, par ko esmu rakstījis un ko esmu mēģinājis paskaidrot, ir tas, ka darbs līdzšinējā izpratnē vairs nepastāv un ka vienīgais ceļš uz priekšu ir mest izaicinājumu ierastajai kārtībai attiecībā uz darbu, vadību un uzņēmumu veidošanu. Ja agrāk darbinieki tika uzskatīti par aizstājamu resursu, tad tagad tie ir vissvarīgākais jebkuras organizācijas kapitāls. Tomēr arī darbinieki, kas ienāk darba tirgū šodien, nav tādi paši kā pirms desmit gadiem. Lai to labāk demonstrētu, es vēlos izmantot attēlu no manas grāmatas, kas attēlo darbinieku evolūciju. Ir viegli redzēt atšķirību starp pagātni un nākotni.

Kas veido komandas saliedētību?

Kas veido komandas saliedētību?

Nereti, ja komandas attīstības treniņi notiek lietainā laikā, cilvēki uzsāk valodisku spēli un saka – tagad mēs esam saliedēti! – ar to saprotot gan to, ka viņi ir salijuši, gan to, ka komanda ir kļuvusi vienotāka. Rodas gan jautājums, kas tad īsti ir saliedēta komanda? Komandas saliedētība lielā mērā tiek uzskatīta par garantu grupas darba efektivitātei, un cilvēki tiecas piederēt pie efektīvām grupām, jo mēs visi gribam būt daļa no kāda veiksmes stāsta.

Kā veidot spēcīgu kultūru attālinātā darbā?

Kā veidot spēcīgu kultūru attālinātā darbā?

Mūsdienu darbaspēks kļūst arvien mobilāks un dinamiskāks. Attālināts darbs jau sen kā nav jaunums. No mājām strādājoši cilvēki ASV vien jau ir puse no darbiniekiem. Kā prognozē personālvadības speciālisti, šāda strādāšanas veida popularitāte turpmākajos gados tikai augs. Pētījumi liecina, kaut var būt dažādas grūtības, kopumā, mājās strādājošie darbinieki ir laimīgāki, mazāk vēlas pārtraukt darba attieecības un pat ir produktīvāki

Vai uzņēmēji ņem vērā zinātnieku atklājumus?

Vai uzņēmēji ņem vērā zinātnieku atklājumus?

Kas darbiniekus visvairāk motivē? Kā rīkoties, lai darbinieki strādātu vairāk un sasniegtu augstākus rezultātus? Daniels H. Pinks ir četru New York Times dižpārdokļu autors, kuros tas izklāsta darbinieku motivēšanas pamatprincipus. Piedāvājam noskatīties viņa uzstāšanos TED, kas mūsuprāt ir jāredz katram vadītājam, kura pakļautībā strādā kaut viens darbinieks.

Izvēloties personāla atlases pakalpojumu sniedzēju, specializācija ir izšķiroši svarīga!

Izvēloties personāla atlases pakalpojumu sniedzēju, specializācija ir izšķiroši svarīga!

Ja runa ir par vienkāršām, ierindas darbinieka vai asistenta līmeņa speciālista vakancēm, specializācijas jautājums, varbūt, nav tik aktuāls. Bet, lai atrastu darbinieku sarežģītai vakancei, kuras aizpildīšana prasa zināšanas attiecīgajā jomā un padziļinātu amata specifikas izpratni, vienmēr rodas jautājums – kuram darbiniekam šo atlases projektu uzticēt, kurš ir sekmīgi aizpildījis līdzīgu vakanci nesenā pagātnē? Kādus avotus izmantot, kur meklēt? It īpaši, ja darba tirgū ir attiecīgo speciālistu trūkums.

    Article count on page:    
Jūsu pārlūks natbalsta SVG datņu parādīšanuWe recommend