Karjeras akadēmija

Raksti un padomi par personāla vadīšanu, biznesu un karjeru

Labbūtības veicināšana uzņēmumā – 6 profesora padomi

Kad aizvien vairāk laika gribas pavadīt svaigā gaisā, ir īstais laiks iesaistīt komandu labbūtību veicinošās aktivitātēs. Tieši tās ir labākais veids, kā uzlabot kolēģu emocionālo veselību un cīnīties ar stresu un pārdegšanu, kuras statistiskie rādītāji…

Lasīt vairāk...

Algu prognozes 2024

Pēc Covid-19 krīzes darba tirgus piedzīvojis vairākas strukturālas pārmaiņas, un šobrīd tajā notiek strauja attīstība. Bezdarbs turpina samazināties, un vidējais atalgojuma līmenis pieaug. Darba tirgus atgūstas Joprojām jūtams ievērojams piedāvājuma trūkums darba tirgū, un tas…

Lasīt vairāk...

Lai izpildītu jaunās direktīvas prasības, darba devējiem jāizvērtē atalgojuma sistēmas

Uzzini, kā EU Pay Transparency Directive ieviešana ietekmēs darba atalgojumu politiku organizācijās Neraugoties uz līdzšinējiem centieniem novērst atalgojuma atšķirību starp sievietēm un vīriešiem, Eiropas Savienības (ES) valstīs, tostarp Latvijā, tā aizvien ir ievērojama. 2023. gada…

Lasīt vairāk...

Enerģijas vadība – palīgs produktivitātei un personīgajai labbūtībai

Darba devēji un darbinieki daudz domā par darba efektivizēšanu produktivitātes uzlabošanu. Kā varam saplānot savu laiku tā, lai izdarītu vairāk? Taču, aprobežojoties tikai ar laika plānošanu vien, mēs neizmantojam iespēju gudrāk pārvaldīt savu potenciālu. Labāk…

Lasīt vairāk...

Klusā aiziešana – modes sauklis vai skarba realitāte?

Dažreiz darbinieki ir neapmierināti ar savu darba vietu un vēlas mainīt to, bet tomēr paliek strādāt uzņēmumā, samazinot savu interesi un iesaisti savā darbā. Šajā rakstā personāla speciāliste Inga Daliba pastāsta vairāk par “klusās aiziešanas”…

Lasīt vairāk...

Nākotnes paredzēšana ar scenāriju metodi

Pagājušājā gadā es piedalījos Masschussets Institute of Technology mācībās, kurās profesors Lawrence Susskind [1] iepazīstināja dalībniekus ar scenāriju metodi, lai veicinātu dialoga veidošanu starp dažādām iesaistītajām pusēm, kam jāvienojas par kopēju attīstītības stratēģiju nākotnei. Šāda…

Lasīt vairāk...

Kā darbinieki vērtē savu darba slodzi?

Darbinieku apmierinātība un labsajūta darba vidē ir viens no aktuālajiem jautājumiem ikvienā darba vietā. Tas, cik labi darbinieks jūtas savā darba vietā, lielā mērā ietekmē to, cik produktīvs būs darbinieks, cik efektīvi tiks izmantotas darba…

Lasīt vairāk...

Vai ar “labumu grozu” vien var piesaistīt darbiniekus?

Darbinieku labumi noteikti ir būtisks instruments darbinieku noturēšanā un snieguma uzlabošanā. No tā ieguvējs var būt ne tikai darbinieks, bet arī uzņēmums. Darbinieku labumu paketēm jābūt rūpīgi izstrādātām un saistītām ar darbinieku sniegumu, ar laiku,…

Lasīt vairāk...

Ko vērtēt darbinieka atlases procesā un kāpēc?

Personāla atlases procesa efektivitāte tieši ietekmē uzņēmuma rezultātus, saka Marita Alaveli, pirmās Igaunijā izstrādātās personāla atlases programmatūras uzņēmuma Recrur.lv dibinātāja un izpilddirektore. Ļoti bieži uzņēmumos un organizācijās tiek vērtētas darbības, kas tieši ietekmē izvirzītos mērķus…

Lasīt vairāk...

Komanda bez vadītāja. Mīts, realitāte vai mērķis?

Mēs visi esam dzirdējuši par pasaulslaveniem vadītājiem un viņu nozīmi komandas veidošanā.. Vai patiešām ir iespējams izveidot efektīvu komandu bez izteikta vadītāja? Kosmoss vai nē? Tad par šo kosmosu arī parunāsim! 🙂 Sākšu stāstu par…

Lasīt vairāk...

Vai darbinieks paliks arī pēc pārbaudes laika?

Pārbaudes laiks ir darba devēja un jaunā darbinieka iepazīšanās laiks, kad notiek abpusēja vērtēšana – darbinieks vērtē savu jauno darba devēju, darba apstākļus un kolēģus, bet darba devējs cenšas saprast, vai ir pieņēmis darbā atbilstošāko…

Lasīt vairāk...

Par atomstacijām, krīzēm, un ko no tām mācīties

Jau iepriekš rakstīju par to, kā krīžu situācijas var apdraudēt organizācijas, kādas sekas tās var izraisīt un ko darīt, lai no tām izvairītos. Šoreiz papildināsim to ar galveno krīžu kategoriju uzskaitījumu, kuras, manuprāt, paplašina mūsu…

Lasīt vairāk...