Desmit padomi ideālai pieteikuma vēstulei
Darba kandidāti man bieži uzdod vienu un to pašu jautājumu: Bet ko man rakstīt tajā pieteikuma vēstulē? Mēģināsim vienreiz tikt skaidrībā ar šo mīklaino dokumentu :-).
1. Nolūks – Tava pieteikuma vēstule ir ne tikai vēstnieks kurš sniedz tavus akreditācijas datus, bet gan vēstījums, kura galvenais uzdevums ir izraisīt lasītājā interesi par tevi. Ideālā gadījumā pieteikuma vēstulei ir jāpamudina tās lasītāju uz pozitīvas atbildes sniegšanu.
2. Auditorija – Paturi prātā tavas pieteikuma vēstules lasītāja redzes punktu. Viņam/viņai neinteresē ko TU vēlies, bet gan kāds guvums no tevis būs uzņēmumam. Tam, ko un kā tu atspoguļo savā pieteikuma vēstulē, ir jāpamudina darba devēju (vai personāla atlases speciālistu) uzaicināt tevi uz interviju.
3. Struktūra – Vēstulei ir jābūt strukturētai:
o Ievada rindkopa kuras uzdevums ir izraisīt interesi par tavu kandidatūru un noturēt lasītāja uzmanību pie tava pieteikuma.
o Pārdošanas rindkopa kurā tu demonstrē iespējas ar savu darbu pievienot uzņēmumam vērtību un kurā tu izcel savas stiprākās puses un vērtīgākās spējas.
o Kvalifikācijas kopsavilkums kurā tu brīvā formā apraksti savu izglītību un iepriekšējo pieredzi.
o Formulējums kurš rosina vai pieļauj atbildes reakciju. Solījums pēc kāda noteikta laika sazināties ar darba devēju lai pārliecinātos ka viņš ir saņēmis tavu pieteikumu un/vai lai uzzinātu kā noris konkurss.
o Atzinības vai pateicības piebilde (Pateicos par atvēlēto laiku, Novēlu jums sekmīgu atlases projekta norisi u.tml.).
4. Kurā personā – Raksti savu pieteikuma vēstuli pirmajā personā bet uzmanīgi formulē katru teikumu lai tas nesāktos ar Es .
5. Salāgo prasības ar savu pieredzi – Uzskaiti darba sludinājumā minētās prasības punktu punktā ar savām prasmēm un zināšanām. Tādā veidā tu palīdzēsi lasītājam saprast ka tu esi atbilstošākais kandidāts un atvieglosi viņam lēmuma pieņemšanu.
6. Lai labi uzrakstītu ir jāpārraksta – Nesamierinies ar savu pirmo melnrakstu. Ļauj savam pirmajam melnrakstam kalpot par radošo vielu pārdomām. Pēc tam kad tu būsi ļāvis kādu laiku plosīties tavu ideju vētrai, atgriezies uz sākumu un rūpīgi pārbaudi sava vēstījuma pareizrakstību. Izdzēs nevajadzīgos vārdus un teikumus. Saīsini rindkopas līdz 6-7 rindiņām lai nepārslogotu lasītāju.
7. Rūpīgi izpēti – Pārlasi un izlabo katru kļūdu. Iedod izlasīt savu pieteikuma vēstuli draugam. Nepaļaujies uz datora kļūdu labotāju. Kāds vārds var būt uzrakstīts bez kļūdām bet tam var būt neatbilstoša nozīme.
8. Kontakti – Vēstule var nonākt pie cita darbinieka, piemēram pie lēmējpersonas. Norādi avotu no kura tu pieteici sevi konkursam – tas var būt sludinājums laikrakstā, kāda pazīstama firmas darbinieka ieteikums vai kāds cits avots.
9. Aprūpes vēstules – Pēc katras darba intervijas vajadzētu nosūtīt tā saucamo aprūpes vēstuli. Šajā vēstulē tu vari akcentēt intervijas svarīgākos tematus un vēlreiz uzsvērt tās īpašības, kuras tevi izceļ uz pārējo darba kandidātu fona.
10. Turpini komunicēt – Atgādini par sevi periodiski sūtot vēstules savam atslēgas kontaktam, kurš ir atbildīgs par lēmuma pieņemšanu. Seko rakstiem presē lai savā vēstulē tu varētu uzdāvināt tās saņēmējam kādu noderīgu informāciju, kuru viņš var izmantot ikdienas darbā.