Arī tu vari būt neatvairāms!

Dažkārt pat grūti tā viennozīmīgi pateikt, ko es vairāk vēlos… Lai man apkārt būtu jauki cilvēki, vai lai es šiem cilvēkiem patīku. Patikt apkārtējiem ir vienkārši. Pat ja tas tev vēl tik labi nepadodas, tu šo lielisko spēju sevī vari uztrenēt. Var būt, vairāk iepatīkoties saviem kolēģiem, var izrādīties ka tu strādā daudz labākā darba vietā?

Atceries, tu nekad nespēsi iepatikties visiem. Un tas arī nemaz nav vajadzīgs. Vienmēr būs kāds, kam tu patīc un kāds, kam nē. Nav arī iespējams visiem patikt visu laiku. Galvenais ir attīstīt sevī labāko un cienīt sevi un pārējos.

Un tagad, padomi!

Vēro apkārtējos
Vēro savus elkus! Skaties, kā viņi runā, kustas, kā pasniedz sevi. Viņi ir interesanti tādēļ, ka ir atšķirīgi. Tāpēc meklē interesanto sevī un izcel to! 

Proti pasmieties par sevi
Ja tu spēj sevi neuztvert pārāk nopietni, tas liecina, ka tu paļaujies uz sevi. Citiem tas tev blakus liek justies droši, jo viņi zina, ka kļūdoties viņi netiks pakļauti kritikai. 

Atzīsti savas kļūdas un vājības
Tādas ir mums visiem un neviens nespēj būt izcils pilnīgi visā. Kļūt perfektam ir neiespējami un pat nevēlami – arī kļūdoties tu vari kļūt cilvēkiem simpātisks, jo kļūdīties ir cilvēcīgi. Domā par sevi, atklāj kādas vājās puses tu vēlies mainīt un, ar kurām tu vari sadzīvot. Pārvari tās vājības, kas tev traucē sasniegt kāroto. Tas tev liks justies labāk un uz ilgu laiku cels pašnovērtējumu. 

Cieni sevi
Pārāk bieži cilvēks ciena citus, bet aizmirst par sevi, – reizēm tas notiek aiz bailēm izskatīties uzpūtīgam. Taču pievilcīgam cilvēkam ir jābūt nedaudz lepnam par sevi. Tas nenozīmē, ka lepnumam jāizpaužas skaļā un ārišķīgā veidā. Daudz iespaidīgāka citiem liksies tava paļāvība uz paša spēkiem, kas mājo dziļi tevī. 

Izpaud savu raksturu
Ja esi ļoti atšķirīgs no esošajām modes tendencēm, ir viegli sajusties mazāk vērtīgam. Taču, ja tu atļausi sev brīvību būt tam, kas tu gribi būt, iemirdzēsies tava dabiskā (iedzimtā) pievilcība!

Izsaki savas domas
Pārāk bieži mēs piekrītam visam, ko saka sarunas biedrs, jo nevēlamies viņu aizskart. Šādi rīkojoties mēs noliedzam savu viedokli, kas ir tikpat vērtīgs, kā tava sarunu biedra uzskati. 

Esi aizrautīgs
Tavas intereses tev piešķir papildu šarmu. Darot to, kas tev sagādā prieku, tu izskaties aizrāvies un arī apkārtējie pret tevi iesils. Tavs vaļasprieks tevi padara pievilcīgāku. Vienalga, vai tev patīk lidmodeļu izgatavošana, vai arī tavs sapnis ir uzrakstīt labu romānu, vai mācīties arābu valodu un dejot vēderdejas. Tavas intereses var tevi savest kopā ar jauniem interesantiem draugiem. 

Esi atvērts jaunajam
Pievilcību citu acīs tu vari vairot arī atrodot jaunas aizraušanās. Darot vienu un to pašu gadiem ilgi tu vari radīt vecmodīga un iesīkstējuša cilvēka iespaidu. 

Nebaidies teikt nē
Tur nav nekā nepareiza vai nepieklājīga, iemācies to pateikt ar stilu un attieksmi. Cilvēki apvainojas nevis uz mūsu atteikumu, bet formu, kādā tas ir saņemts. 

Neuztver neveiksmi personiski
Atceries ka patikt citiem var arī tad, ja ne viss izdodas. Nenokar galvu, ja kāds neatzīst tavas ierosmes, tas nenozīmē, ka tāpēc tu būtu nevērtīgs.

Jautājumus un ieteikumus priecāšos saņemt pa e-pastu:Maris.Silinieks@WorkingDay.lv